Van’ın imar sorunu çözülmeli

Van'ın imar sorunu çözülmeli

Vanlı emlak danışmanı Turgut Kahraman, kentte yaşanan imar sorunun çözülmesi gerektiğini belirterek, söz konusu sorunun çözülmesinin kentin gelişmesine ve modern bir kent olmasına etkisinin büyük olacağını ifade etti.

10 Nisan 2017 - 14:25

Emlak Danışmanı Turgut Kahraman, ilde yaşanan imar sorununun kentin gelişmesini engellediğini belirtti.

Van depreminden sonra uygulanan 18. Madde uygulamasının bir virüs gibi kentin gelişmesinin önüne geçtiğini dile getiren Emlak danışmanı Turgut Kahraman, Van’ın ciddi bir imar sorunundan dolayı, vatandaşın gayrimenkulünü satamaz duruma geldiğini anlattı.

Söz konusu imar sorunundan dolayı yatırımcının farklı illerde yatırım yapmaya yöneldiğini söyleyen Kahraman, “Bir gayrimenkul uzmanı olarak, imar durumunun netlik kazanmasını, 18. Madde uygulanan yerlerin bir karara bağlanmasını, imar sınırlarının genişletilmesini bekliyoruz. Bunların yapılmasıyla ilin her açıdan gelişeceğini dile getiren Kahraman, Van bir çarşı ve çevresinden ibaret değildir. İmar sınırları genişletilmeli şehir yayılmalı, turistik yerler artırılmalı, hasarlı binalar yıkılmalı, binalar ve çatıları şehir estetiğine göre yapılmalı, imar durumundan dolayı, park ve piknik alanı geçen yerlerin hayata geçilmesi ilimiz adına güzel olacaktır diyen Kahraman son olarak, bu şehir de bizler yaşıyoruz. Şehrimizin gelişmesi güzelleşmesiyle ekonomi de şaha kalkacaktır” dedi. (bölgegazetesi)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van'da Kış Öncesi Trafik Ve Karla Mücadele Toplantısı
Van'da Kış Öncesi Trafik Ve Karla Mücadele Toplantısı
AK Parti'den Yüksekova için başvuran isimler
AK Parti'den Yüksekova için başvuran isimler