Van’a 3 yeni hastane yapılacak

Van’a 3 yeni hastane yapılacak

Van’a 3 yeni hastane yapılacağı müjdesini veren Zorluoğlu, “Van sağlık anlamında çok önemli yatırımlar alan bir şehirdir.

04 Şubat 2018 - 21:44

Van’a 3 yeni hastane yapılacağı müjdesini veren Zorluoğlu, “Van sağlık anlamında çok önemli yatırımlar alan bir şehirdir. Çok şükür sağlık hizmetleri itibariyle de Van çok güzel işleyen, çok iyi sağlık hizmeti sunan bir ilimizdir ama eksiklerimiz var. Bunlarla alakalı olarak da 2018 yılında çok önemli yatırımlar olacak. 150 yataklı bir fizik tedavi rehabilitasyon hastanesi, 150 yataklı psikiyatri hastanesi, 150 yataklı yüksek güvenlikli psikiyatri hastanesi yap-işlet-devret modeliyle 2018 yılında inşaatına başlanacak.

Makul bir sürede de bu yatırımlar tamamlanacak. Bu yatırımlar tamamlandığında Van, mevcut bölge hastanesiyle birlikte tam bir şehir hastanesi konseptine kavuşacak. Yine 2018 yılında Başkale, Çaldıran, Saray, Gevaş ve Bahçesaray ilçelerimizde de toplam 230 yatak kapasiteli devlet hastanelerinin inşaatı başlayacak. Erciş Devlet Hastanesi uzun süredir gündemdeydi ve yüzde 96 oranında tamamlandı. Geçiş kabul işlemleri yapılıyor. Kısmen taşınmaya başladı. Şubat ayı içerisinde bunu hızlandırıp taşınma işlemini bitirmeyi hedefliyoruz. Erciş Devlet Hastanesi de artık Van’ın gündeminde çıkmış olacak. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.(Vansesi)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte Ak Parti'den Van'da Aday Adayı Olan İsimlerin Tam Listesi
İşte Ak Parti'den Van'da Aday Adayı Olan İsimlerin Tam Listesi
Van'da Cinayet zanlısı 7 ay sonra yakalandı
Van'da Cinayet zanlısı 7 ay sonra yakalandı