Umut Ali 2 ay sonra özgür

Umut Ali 2 ay sonra özgür

Sınır ihlali yaptığı gerekçesiyle yaklaşık iki ay önce Ermenistan’da tutuklanan 16 yaşındaki çoban Umut Ali Özmen dün gece cezaevinden çıkarak özgürlüğüne kavuştu.

30 Eylül 2018 - 03:09

Sabah Gazetesi'nden Erhan Öztürk'ün haberine göre Kars'ın Akyaka ilçesi Küçükduran köyünde yaşayan Özmen çiftinin üç çocuğundan ikincisi olan Umut Ali'nin Ermenistan'da tutuklanmasıyla başlayan kâbusları dün gece son buldu.

Sınır ihlali yaptığı için 24 Temmuz'da Ermenistan'da tutuklanan 16 yaşındaki çoban Umut Ali Özmen cezaevinden çıkarak özgürlüğüne kavuştu. Umut Ali serbest kaldıktan sonra babası Mustafa Özmen'le yemek yedi.

Umut Ali, pasaport işlemleri tamamlandıktan sonra Gürcistan üzerinde Türkiye'ye dönecek. Türkiye'nin Tiflis Konsolosluğu Umut Ali'nin pasaport ve diğer resmi işlemlerini tamamladı. Ermenistan tarafının bu süreci hızlandırması bekleniyor. Umut Ali, bugün Gürcistan üzerinden Türkiye'ye dönecek.

Öte yandan Kars Valisi Rahmi Doğan da Umut Ali'nin serbest bırakılması için hem aileye hem de resmi işlemlerin hızlanmasına destek oldu.

Umut Ali, "Annemi, kızkardeşimi, ağabeyimi ve babaannemi çok özledim. İki aydır burada tutuklu bulunuyorum. Bir an önce ülkeme dönüp okuluma ve arkadaşlarıma kavuşmak istiyorum. Annemin yemeklerini çok özledim. Sabah'a bana sahip çıktığı çok teşekkür ederim" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van'da Kış Öncesi Trafik Ve Karla Mücadele Toplantısı
Van'da Kış Öncesi Trafik Ve Karla Mücadele Toplantısı
AK Parti'den Yüksekova için başvuran isimler
AK Parti'den Yüksekova için başvuran isimler