Lastik Fiyatları

Lastik Fiyatları

Kış lastiği kış mevsimlerine özel en zorlu şartlara hazırlıkla olabilen lastiklerdir. Yaz aylarında kullanılan lastiklere göre biraz daha kalıplı bir yapıya ve dişli bir yüzeye sahiptir.

24 Temmuz 2018 - 10:21

Kış lastiği kış mevsimlerine özel en zorlu şartlara hazırlıkla olabilen lastiklerdir. Yaz aylarında kullanılan lastiklere göre biraz daha kalıplı bir yapıya ve dişli bir yüzeye sahiptir. Bunun nedeni ise kış aylarında meydana gelen buzlu zeminler karlı yollar ve oluşan donlardan dolayı lastiğin her türlü ihtimalle yol tutuşunun yüksek olmasıdır. Dişli ve özel bir yapıya göre üretilen tüm olumsuz kış faktörleri göz önünde bulundurularak tasarlanan kış lastiği alımı yapılır iken ucuz lastikler tercih edilmemelidir. Ucuz lastiklerin yapısında ise maliyeti azalmaya yönelik hareket eden firmalarca yol tutuş sağlayan malzemelerin yetersiz kullanımı yapılmaktadır. Almış olduğunuz kış lastikleri özel bir yapıdan elde edilir. Piyasada birçok ucuz yollu satılan kış lastikleri ise yaz lastiği malzemesinden elde edilerek tasarlanmıştır. Bu yüzden kış lastiği alır iken bu gibi durumları göz önünde bulundurmak alınacak lastiğin detaylı incelemesi yapılmalıdır.

Lastik fiyatları özellikle kış mevsiminde özel olarak üretilen kış lastiklerinin fiyatları oldukça pahalıdır. Yaz lastiklerinin görevlerinin yanında oldukça ağır bir sorumluluk alan kış lastiklerinin yol kat ediş sırasında rolü oldukça büyüktür. Rolü büyük olan bu kış lastiği doğru tercih edildiğinde sizi kış aylarında güvenli ve rahat sürüş imkanı sunar.  Rahat ve güvenli sürüş imkanının yanı sıra yol ve sürüş esnasında da sizi birçok faktörden korur. Aynı zamanda kış mevsiminde lastik kayması sonucu oluşabilecek kazalarında önüne geçilir

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte Ak Parti'den Van'da Aday Adayı Olan İsimlerin Tam Listesi
İşte Ak Parti'den Van'da Aday Adayı Olan İsimlerin Tam Listesi
Van'da Cinayet zanlısı 7 ay sonra yakalandı
Van'da Cinayet zanlısı 7 ay sonra yakalandı