Kilo Almamızın Sebepleri

Kilo Almamızın Sebepleri

Kilo problemi çağımızın en önemli sorunudur. Bu sorundan özellikle kadınlar yakınırlar ancak erkeklerde de yaygın olarak görülür.

23 Mart 2018 - 23:50

Kilo problemi çağımızın en önemli sorunudur. Bu sorundan özellikle kadınlar yakınırlar ancak erkeklerde de yaygın olarak görülür. Vücut ağırlığının boy ile orantılı olmadığı ve yağ miktarının çeşitli sebeplerle bir bölgede veya vücut genelinde birikerek kütle haline gelmesi kilo problemini ortaya çıkarır. Fazla kilolar zamanla bedensel bir sorun olmaktan çıkıp psikolojik olarak yıpranmaya da neden olabilir.

Yanlış Beslenme Alışkanlıkları

Beslenme alışkanlıklarının düzenli olmaması öğün atlayarak beslenme, gece geç vakitlerde yemek yenmesi gibi durumlar kilo almaya sebep olabilir. Bunun dışında beslenmenin hayvansal gıdalara dayalı öğünlerden oluşması da kilo sorununu ortaya çıkarabilir. Sebze yemeklerinin ve diyet olarak lifli gıdaların yetersiz tüketilmesi ve kızartma gibi yağlı yemeklerde aşırıya kaçmak bu sureci hızlandırabilir ayrıca şeker ve un malzemelerinden elde edilmiş ürünlerin tüketiminde aşırıya kaçmak beraberinde bu sorunu getirebilir.

Hareketsiz Bir Yaşam Sürmek

Vücut alınan besinleri yakmak durumundadır ve bu sebeple gün içinde yakacağı kadar besine ihtiyaç duyar. Hareketsiz bir yasam sürüyor olmak alınan besinlerin yakılmasını güçleştirir. Bu da vücuda kilo olarak geri dönebilir. İşi masa başında olan meslek gruplarında, televizyon ve bilgisayar karşısında fazla vakit geçirenlerde ve günlük yürüyüşü yapmadan tamamlayanlarda bu sorun ortaya çıkabilir.

Haberin Devamı İçin Tıklayın http://www.ensonsaglik.com/neden-kilo-aliyoruz/286/

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van'da Kış Öncesi Trafik Ve Karla Mücadele Toplantısı
Van'da Kış Öncesi Trafik Ve Karla Mücadele Toplantısı
AK Parti'den Yüksekova için başvuran isimler
AK Parti'den Yüksekova için başvuran isimler