İpekyolu Belediyesi Van Kahvaltısı’na Sahip Çıkıyor

İpekyolu Belediyesi Van Kahvaltısı'na Sahip Çıkıyor

İpekyolu Belediyesi'nin butik sokaklar projesinin önemli bir halkası olan "Kahvaltıcılar Sokağı" yeni çehresiyle hizmete girmek için artık gün sayıyor.

05 Temmuz 2018 - 01:58

İPEKYOLU BELEDİYESİ VAN KAHVALTISI'NA SAHİP ÇIKIYOR

İpekyolu Belediyesi'nin butik sokaklar projesinin önemli bir halkası olan "Kahvaltıcılar Sokağı" yeni çehresiyle hizmete girmek için artık gün sayıyor. İlmizin tanıtımında ayrı bir yeri olan "Van Kahvaltısı" nın daha da bilinir ve ulaşılabilir olması amacıyla hayata geçirilen proje çerçevesinde kahvaltıcılar sokağı bir çok yenilikle tanışıyor. Proje çerçevesinde, konsept olarak yöresel bir tarz kullanılan sokakta, begonit küp taş döşemesi, ahşap obje giydirmelerinin yanı sıra peyzaj düzenlemeleri ve açılır kapanır tente sistemleri bulunmakta. Yaklaşık 1 hafta içerisinde bitirilmesi planlanan "Kahvaltıcılar Sokağı" ndaki çalışmaları yerinde inceleyen İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, Van Kahvaltısı'nın ilimizin tanıtımında çok önemli bir yeri olduğunu vurgulayarak, sokaktaki yenileme çalışmalarının ardından ilginin daha da artacağını, gerek Van'lıların gerekse misafirlerin rahatlıkla gelebilecekleri çok alternatifli bir sokak olacağını vurguladı.

İncelemeler sırasında esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Öztürk, Kahvaltıcılar Sokağı'nın yenilenme projesi hakkında görüş ve önerileri dinledi. Sokakta bulunan esnaflar da duydukları memnuniyeti dile getirirlerken, projenin bölgeye yeni bir hareket ve soluk getireceğini söylediler. bulunan esnaflar da duydukları memnuniyeti dile getirirlerken, projenin bölgeye yeni bir hareket ve soluk getireceğini söylediler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte Ak Parti'den Van'da Aday Adayı Olan İsimlerin Tam Listesi
İşte Ak Parti'den Van'da Aday Adayı Olan İsimlerin Tam Listesi
Van'da Cinayet zanlısı 7 ay sonra yakalandı
Van'da Cinayet zanlısı 7 ay sonra yakalandı