İpekyolu Belediyesi’nden Anlamlı Etkinlik

İpekyolu Belediyesi'nden Anlamlı Etkinlik

İpekyolu Belediyesi, kırsal mahallelerimizdeki okullarımızda eğitim gören öğrencilerimiz için "Saklama Paylaş" adlı proje ile oyuncak ve kitap paylaşım kampanyası düzenledi.

17 Ekim 2018 - 01:01

İPEKYOLU'NDA OYUNCAKLAR VE KİTAPLAR SAKLANMIYOR, PAYLAŞILIYOR

İpekyolu Belediyesi, kırsal mahallelerimizdeki okullarımızda eğitim gören öğrencilerimiz için "Saklama Paylaş" adlı proje ile oyuncak ve kitap paylaşım kampanyası düzenledi. Bu proje ile ilçe genelinde merkez mahallelerde bulunan tüm resmi ve özel okullara, kamu kurum - kuruluşlarına, sağlık ocakları ve muhtarlıklara 25 gün süreyle saklama paylaş kumbaraları bırakılarak, kırsal mahallelerimizdeki çocuklara oyuncak ve okuma kitabı ulaştırılması hedefleniyor.

Proje ile ilgili kumbara toplama noktaları ve stantları:

- Beşyol Meydanı

- Sanat Sokağı

- Van AVM Önü

- YYÜ Kampüsü

- Tüm Merkez Okulları

-Tüm Sağlık Ocakları

- Tüm Muhtarlıklar'a bırakıldı.

Bu doğrultuda kırsal ve merkez mahalleler arasında kardeşlik köprüleri kurularak paylaşım duygusunun pekiştirilmesi, okuma oranının yükseltilerek kullanılmayan oyuncak, roman, hikaye, boyama kitabı vb. malzemelerin yeniden değerlendirilmesi planlanıyor.

İpekyolu Belediyesi sosyal belediyecilik faaliyetleri doğrultusunda yürüttüğü saklama paylaş projesini 25 Ekim'e kadar sürdürecektir. Vatandaşlarımız konuyla ilgili olarak ayrıntılı bilgilere 444 7 160 no'lu telefondan da ulaşabilirler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van'da Kış Öncesi Trafik Ve Karla Mücadele Toplantısı
Van'da Kış Öncesi Trafik Ve Karla Mücadele Toplantısı
AK Parti'den Yüksekova için başvuran isimler
AK Parti'den Yüksekova için başvuran isimler