Hangi Su Markası Tercih Edilmelidir?

Hangi Su Markası Tercih Edilmelidir?

Hepimizin bildiği gibi su hayatımızın büyük bir bölümünü kaplar. Günde en az iki buçuk, üç litreye yakın su içmemiz organlarımız ve bizim sağlığımız için oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

10 Temmuz 2018 - 13:14 - Güncelleme: 11 Temmuz 2018 - 15:06

Hepimizin bildiği gibi su hayatımızın büyük bir bölümünü kaplar. Günde en az iki buçuk, üç litreye yakın su içmemiz organlarımız ve bizim sağlığımız için oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Su içmek sağlıklı bir vücuda sahip olmak için en önemli etkenlerden birisidir. Vücudumuzun yüzde yetmişinden fazlası su ile kaplıdır. Ayrıca beynimizin düzgün bir şekilde çalışması için de suya ihtiyacı vardır. Bu yüzden de su bir nevi beynin mazotu gibi görülebilir. Gördüğünüz gibi su hayatımızda çok büyük bir öneme sahip olan bir maddedir. Su hayat demektir ve susuz bir hayat düşünülemez bile.

Peki, su alırken içtiğimiz suyun ne gibi değerlere sahip olması gerekir ve su alırken ya da içerken nelere dikkat etmemiz gerekir? Şimdi bu sorunun cevabını vermeliyiz. Suyun hayatımızdaki yerinden ve öneminden yukarıda açık bir şekilde bahsettik. Fakat burada önemli olan şeylerden birisi de nasıl bir su daha doğrusu hangi değerlere sahip bir su tükettiğimiz. Her türlü su sağlık getirmez. Her su kesinlikle sağlıklı değildir. Su seçimi yaparken suyun Ph derecesine bakmanız gerekmektedir. Yedi ph derecesinin altındaki sular içerisinde asit barındırır ve bu tarz sular insan sağlığı için hiç yararlı değildir. En sağlıklı su bazik sular olarak bilinmektedir. Mutlaka ph derecesine dikkat edilerek su tüketimi yapılmalıdır.

Mecidiye su ph derecesi vücudun ihtiyacına göre hazırlar Erzurum’un dağlarından getirilen bu su hiç el değmeden tamamen sağlığa uygun bir şekilde paketlenir ve sizlerin hizmetine sunulur. Bu yüzden marketten su alırken mutlaka suyun markasına, ph derecesine ve suyun hizmetinize sunulana kadar ne gibi aşamalardan geçtiğine mutlaka dikkat etmek gerekir. Su en çok tükettiğimiz maddedir ve birçok hastalık su yoluyla geçebilmektedir. Bu yüzden içtiğimiz suyun iyi arıtılmış olması gerekir. Mikroplu sular insan vücudu için çok zararlıdır ve hastalığa sebep olabilir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için değerlerini kontrol edip su kullanın. Bundan sonra tercih edeceğiniz su markası kuşkusuz el değmeden hizmetinize sunulan Mecidiye suyu olacaktır.

 

https://mecidiye.com.tr/tr/

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte Ak Parti'den Van'da Aday Adayı Olan İsimlerin Tam Listesi
İşte Ak Parti'den Van'da Aday Adayı Olan İsimlerin Tam Listesi
Van'da Cinayet zanlısı 7 ay sonra yakalandı
Van'da Cinayet zanlısı 7 ay sonra yakalandı