Reklam
  • Reklam
Çatıda Farklı Hava Yaratmak

Çatıda Farklı Hava Yaratmak

Fakro çatı pencerelerinin özellikle karanlık çatı katlarında mekanı çok daha kullanışlı hale getirip kullanabilmek adına önemli bir ihtiyaçtır.

20 Kasım 2017 - 15:40

Fakro çatı pencerelerinin özellikle karanlık çatı katlarında mekanı çok daha kullanışlı hale getirip kullanabilmek adına önemli bir ihtiyaçtır. Bu tür yerlerde mekanların gün ışığı ya da temiz hava ile buluşması adına çözümler üretilmesi şarttır. Bu kapsamda da özellikle havalandırma söz konusu olduğunda bu tür pencerelere ihtiyaç neredeyse son haddindedir. Bu tür pencerelerde önemli olan bir diğer nokta ise su izolasyonu sağlamasıdır. Bu sebeple pencerelerin üretiminde çok daha özenli olunur. Özellikle alüminyum parçalar ile kaplanmış olması dıştan gelen herhangi bir olumsuz havanın engellenmesinde etki sahibidir.


Çatı penceresi yapılmadan önce çatı ölçüleri alınmalıdır. Ölçü durumu son derece önemlidir eğer dikkatli alınmazsa pencereyi takmak mümkün değildir. Bu pencereleri takmak ustalık ister. Çatı arası boşluklarda bu sistemin kullanılması ile birlikte hem temiz havadan hem de doğal gün ışığından yararlanma açısından mekanlar hareketlenir. Açılır kapanır durumunda bir sistem söz konusu olduğundan da temizlenmesi son derece kolaydır. Bu tür sistemlerde kullanılan malzeme sebebiyle de dayanıklılık süresi yüksektir.


Çatı yüksekliğine göre de manüel ya da elektrikli olan sistemler kullanıcının takdiri ile seçim aşamasında olabilir. Özellikle çatı yüksekliği söz konusu ise her zaman elektrikli çatı sistemi önerilir. Bu sistemin montajı da bir o kadar zor olduğundan deneyimsiz kişiler ile çalışılmanın yanlışlığı göz ardı edilmemelidir. En ufak yanlış bir montajla gerek su alımı olsun gerek rutubet unsuru olsun; sıkıntılar baş gösterecektir. Bu da bu işte deneyimin gerektirdiğini vurgulamaktadır.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van’da ‘Seçim Güvenliği’ toplantısı yapıldı
Van’da ‘Seçim Güvenliği’ toplantısı yapıldı
Van Tarihi Ve Kültürü Büyükşehir İle Hayat Buluyor
Van Tarihi Ve Kültürü Büyükşehir İle Hayat Buluyor