Boşanma Avukatı

Boşanma Avukatı

Kişiler çeşitli nedenlerden dolayı evliliklerini devam ettirmek istemeyebilir. Bunu için 4721 sayılı TMK gereği yasal yollarla birlikteliklerini sona erdirmek için boşanma davası açmalıdırlar.

17 Temmuz 2018 - 15:16 - Güncelleme: 17 Temmuz 2018 - 22:57

Kişiler çeşitli nedenlerden dolayı evliliklerini devam ettirmek istemeyebilir. Bunu için 4721 sayılı TMK gereği yasal yollarla birlikteliklerini sona erdirmek için boşanma davası açmalıdırlar. Boşanma davası nasıl açılır, hangi aşamalar takip edilir, boşanma işlemlerine bakan avukatlardan yardım alınılabilir. Boşanma işlemlerinde yasal hakların korunarak kısa sürede işlemlerin yapılabilmesi için Bakırköy boşanma avukatı ile Bakırköy bölgesinde oturan kişilerin süreci başlatmaları önerilir.

Avukat Tutmanın Avantajları

Boşanmaya karar veren kişilerin boşanma avukatı tutması avantajına olacaktır. Tazminat, mal paylaşımı, nafaka gibi durumlarda hakların yasal olarak korunması için avukat tutmak büyük önem taşır. Ayrıca boşanma işlemlerinin ve sebeplerinin hukuki olarak yapılabilmesi, davanın kısa sürede sonuçlandırılması, mahkeme aşamasında daha etkili savunma yapabilmek için deneyimli boşanma avukatının olması da önemlidir. Bakırköy bölgesinde bulunan avukat, boşanma davaları sürecini yakından takip etmekte ve kısa sürede sonuçlanması için çalışmalar yapmaktadırlar.

Dava Süreci

Boşanma davalarında iki dava türü bulunmaktadır. Çekişmeli boşanma dava konularında hukuki sebeplerin ispat edilmesi, gerekli incelemelerin yapılması gibi süreçler gerektirdiği için zaman olarak uzun zaman almaktadır. Diğer boşanma davası türü ise anlaşmalı boşanma türüdür. Anlaşmalı boşanmalarda davalar genellikle tek celseli davalar olarak görülür. Davanın tek celsede bitirilebilmesi için 4721 sayılı medeni kanunda belirtilen şartların yerine getirilmiş olması önemlidir.

Aranan şartlar arasında eşler arasındaki evliliğin en az bir yıl olması, eşlerin karşılıklı olarak anlaşmış olmaları, anlaşmalı boşanma protokolünü mahkemeye sunmuş olmaları gereklidir. Boşanma davasının tek celsede sonuçlanabilmesi için anlaşmalı boşanma davasının açılmış olması, boşanma avukatı başvuruyu o şekilde yapmış olmalıdır. Çekişmeli boşanma davalarında süreç çok uzun olmakta ve en az dört ya da altı celse sonunda boşanma ancak gerçekleşmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte Ak Parti'den Van'da Aday Adayı Olan İsimlerin Tam Listesi
İşte Ak Parti'den Van'da Aday Adayı Olan İsimlerin Tam Listesi
Van'da Cinayet zanlısı 7 ay sonra yakalandı
Van'da Cinayet zanlısı 7 ay sonra yakalandı