Beslenme ve Diyetisyen

Beslenme ve Diyetisyen

Bu yazımızda diyetisyenlik nedir? ne iş yapar? hangi konularda size yardımcı olabilir gibi sorularınıza cevaplar vereceğiz. Üniversite hangi konularda size yardımcı olabilir konularını değineceğim.

30 Haziran 2018 - 01:44 - Güncelleme: 30 Haziran 2018 - 03:05

Bu yazımızda diyetisyenlik nedir? ne iş yapar? hangi konularda size yardımcı olabilir gibi sorularınıza cevaplar vereceğiz. Üniversite  hangi konularda size yardımcı olabilir konularını değineceğim.  Üniversitelerin  4 yıllık beslenme ve diyetetik bölümünden mezun olmuş kişilere diyetisyen ya da beslenme uzmanı denilmektedir. Bilişsel yüksek lisans durumunda da uzman diyetisyen ünvanı verilmekte özellikle sağlık probleminiz kilodan kaynaklanan bir sağlık probleminiz varsa beslenme ile ilgili sıkıntınız sorunuz varsa ya da bununla ilgili bir eğitim almak sadece tanışmak istiyorsanız bu kişinin öncelikle lütfen diplomasını sorgulayınız. Gittiğiniz yerde bu tür belgeleri istemek en doğal hakkınızdır. Öncelikle diplomasını görmeyi arzu ettiğinizi bildirin sonrasında, kişinin hangi üniversiteden mezun olduğunu bölümünün beslenme ve diyetetik olup olmadığını sorabilirsiniz.  Eğer bu konuda emin olunduktan sonrasında tanışacağınız konu hakkında kişi başvuru yapabilirsiniz.

 

Diyetisyen genelde zayıflama üzerine çalışıyor diye bilinse de birçok alan var kilo problemleri başta olmak üzere kilo alma olabilir, kilo verme olabilir. Bunun dışında hastalıklara özel beslenme programları hazırlanmaktır. Başka bir rahatsızlığı varsa ona göre nasıl beslenme programı ayarlanmalıdır. Bunun dışında internette ya da herhangi bir sosyal medyada gördüğünüz herhangi bir diyet programı size özel sizin vücudunuza,  fizyolojinize ya da psikolojinize uygun olmayabilir. Bu yüzden bununla ilgili bir sıkıntı yaşıyorsanız diyetisyenden destek alınız.

 

Bir sağlık sıkıntınız varsa bununla alakalı ek tahlil vesaire isteyecektir bu tahlilleri size Bildirir ve bunun için size hastane yönlendirir tahlil sonuçlarınızı aldıktan sonra fizyolojik olarak bulgularının önümüzde oluyor Onun dışında psikolojik olarak davranışsal olarak alışkanlıklarınızı anlamak sizi biraz daha yakından tanımak adına sizinle alakalı bir dosya açılır. Bunların dışında en çok merak edilen konular arasında da diyetisyen fiyatları. Piyasada farklı ücretlerle karşılaşılabilir. İzmir’de yaşayanlar diyetisyenlere ulaşmak için diyetisyen İzmir olarak araştırma yapabilirler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van'da Kış Öncesi Trafik Ve Karla Mücadele Toplantısı
Van'da Kış Öncesi Trafik Ve Karla Mücadele Toplantısı
AK Parti'den Yüksekova için başvuran isimler
AK Parti'den Yüksekova için başvuran isimler