Banyodaki Tesisat Hataları

Banyodaki Tesisat Hataları

Tesisat şüphesiz ki evlerin temel yapısıdır. Temiz suyun eldesi, saklanması, kullanılması ve benzeri birçok işlem için tesisat sistemi oluşturulmalıdır ve bu işlevleri yerine getiren yapılara su tesisatı denilir.

10 Ekim 2017 - 21:34

 


            Tesisat şüphesiz ki evlerin temel yapısıdır. Temiz suyun eldesi, saklanması, kullanılması ve benzeri birçok işlem için tesisat sistemi oluşturulmalıdır ve bu işlevleri yerine getiren yapılara su tesisatı denilir. Bazen sistemde yapılan yanlışlıklar, dikkatsizlikler veya önemsenmeyen küçük noktalar ileride büyük hatalara yol açabilir bunlardan bir tanesi de banyodaki tesisat hatalarıdır.


 


 BANYODAKİ TESİSAT HATALARI


 Mecidiyeköy su kaçağı tespiti


            Pis kokular ve evde istenmeyen hava sonucu banyodaki tesisatta bir sorun olduğu anlaşılır, bunun kaynağı ve çözüm yolu bulunmaya çalışılır. Eğer banyonuz istenmeyen madde atımı sonucu tıkanmış ise evde yapacağınız çeşitli yöntemler ile sorununuza çözüm bulabilirsiniz keza eğer temelde tesisat yapımında bir sorun var ise bunun çözüm yolu ancak profesyonel bir yardım almaktan geçer.


 


            Tesisatı yaparken malzemenin kaliteli ve kalitesiz olmasından ötürü ekipmanın işçiliğinin iyi olması bu konuda profesyonel olması hataların önüne büyük ölçüde geçer. Öncellikle bu banyo tesisat sorunlarının sadece tek bir yerden kaynaklandığı anlamına gelmediğini unutmayınız. Sorunun banyoda olduğunu düşünüyorsanız bu sıcak su tesisatındaki hata, musluk tesisatındaki ve benzeri birçok tesisattaki hatadan kaynaklanıyor olabilir.


 


 BANYODAKİ TESİSAT HATALARININ ÇÖZÜM YOLLARI


 Okmeydanı su kaçağı tespiti


            Sorunu tespit eden tesisatçılar, banyodaki tesisat hataları için onarım çalışmaları yapacaktır. Arızanın nereden kaynaklandığını veya neden kaynaklandığı bilinmez veya yanlış tespitler yapılırsa daha büyük zararlar, yüksek maliyetler oluşur. Bunun için işi bilen birine göstermeniz gerektiğini unutmayınız. Banyodaki tesisat sorunları koku gelmesinden anlaşılıyor ise sifonlar için, böcek gibi hayvanlar geliyorsa sifon ve kanalizasyon için, bir sızıntı var ise boruların kontrolü için, su akışı olmuyor ise boru ve sifon için önce kontrol daha sonra da onarım yapılmalıdır.


 Pendik su kaçağı tespiti


            Genellikle banyodaki tesisat sorunlarının kaynağı sifonlar dır, sifona göre nadiren de olsa borularda sıkıntı olmuş olabilir. Sifonda ki sıkıntıların başında banyodaki klozetler de tıkanıklıktan dolayı, sifon çekildiğinde tam su gitmeyeceği hemen ardından da banyoda pis koku ve görüntülerin oluşması gelir. Çözümü eğer sizin yapacağınız bir şey yok ise iyi bir usta, tesisatçı ve firmadan yardım almanızdan geçer çünkü en iyi tıkanıklığın olduğu noktayı tespit edip çözecek olan kişilerdir. Yani tesisat sorunu yaşayanların profesyonel destek alması şarttır.


 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte Ak Parti'den Van'da Aday Adayı Olan İsimlerin Tam Listesi
İşte Ak Parti'den Van'da Aday Adayı Olan İsimlerin Tam Listesi
Van'da Cinayet zanlısı 7 ay sonra yakalandı
Van'da Cinayet zanlısı 7 ay sonra yakalandı