Akşit Mahallesi’nde yol çilesi bitti

Akşit Mahallesi’nde yol çilesi bitti

Van Büyükşehir Belediyesi, Akşit Mahallesi’ne ulaşımı sağlayan eski yola alternatif yeni bir yol yaparak halkın yol sıkıntısına son verdi. 

14 Temmuz 2017 - 23:52

Van Büyükşehir Belediyesi, Akşit Mahallesi’ne ulaşımı sağlayan eski yola alternatif yeni bir yol yaparak halkın yol sıkıntısına son verdi. Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığına bağlı ekipler, her yağışın ardından toprak kaymalarının yaşandığı Akşit Mahallesi yoluna alternatif yeni bir yol yaptı. Mahallelinin sürekli şikayet bildirmeleri üzerine harekete geçen yol yapım ekipleri, incelemeler sonucunda köylünün kullandığı mevcut yolun konumu itibariyle yanlış bir güzergahta bulunduğunu tespit etti. Ekipler, mevcut yolun yetersizliği ve olası tehlikelerin önüne geçmek için Akşit Mahallesi’ne 14 metre genişliğinde bir kilometrelik yeni bir yol yapmak için çalışmalara başladı. Kısa bir sürede alt ve üst yapısı tamamlanan yola asfalt serimi yapılarak vatandaşın kullanımına sunuldu.


Büyükşehir Belediyesinin tüm ilçelerde yürüttüğü çalışmalara atıfta bulunan Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer, “Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığımıza bağlı ekipler, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu sene yoğun bir iş programımız var. İnşallah Rabbim bizi mahcup etmezse hedeflediğimiz tüm çalışmalarımızı tamamlayacağız. Akşit Mahallesi bunlardan sadece bir tanesidir. Burada yaşayan vatandaşlarımız bir süredir bizlere şikayetlerde bulunuyordu. Mağduriyetin ortadan kaldırılması için harekete geçen ekiplerimiz, gerekli teknik çalışmaları yaptıktan sonra mevcut yola alternatif olarak yeni bir yolu kısa sürede tamamladı. Ekiplerimiz, asfalt çalışmalarını da kısa süre içinde tamamladı” dedi.

İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte Ak Parti'den Van'da Aday Adayı Olan İsimlerin Tam Listesi
İşte Ak Parti'den Van'da Aday Adayı Olan İsimlerin Tam Listesi
Van'da Cinayet zanlısı 7 ay sonra yakalandı
Van'da Cinayet zanlısı 7 ay sonra yakalandı