ABD konsolosluğuna gidenlere bu kağıt veriliyor!

ABD konsolosluğuna gidenlere bu kağıt veriliyor!

ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda vize randevusu olanlar bu sabah konsolosluğa alınmadı. Konsolosluğa gelen vatandaşlara üzerinde "İletişim bilgilerimiz" yazan bir mesaj kağıdı veriliyor.

10 Ekim 2017 - 15:23

ABD’nin, Türkiye’den yapılan vize başvurularını askıya alma kararının ardından Türkiye de vize misillemesi yaparak, ABD vatandaşlarının vize başvurularını askıya almıştı. İki ülke arasında karşılıklı olarak vize başvurularının süresiz askıya alınmasının ardından dün akşam saat 22.00 itibariyle yasak başladı.
ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda bugün ise vatandaşlar içeri alınmadı. Vize randevusu alan vatandaşlar konsolosluğun kapısından geri döndü. İçeri alınmayan bazı vatandaşlar da konsolosluğun yan tarafında bulunan kafeteryada oturarak kendilerine bilgi verilmesini bekledi. Vatandaşlar, kendilerine üzerinde "İletişim bilgilerimiz" yazan mesaj kağıdı verildiğini fakat kağıtta yazan numarayı arayınca herhangi bir muhataba ulaşamadıklarını söyledi.

Vize randevusu olan fakat konsolosluğa alınmayan bir vatandaş, “Randevumuz vardı. Tabi görüşme sağlayamadık. Elimize bir kağıt verdiler. Kağıtta ilgili bir numara var, bu numarayla görüşmemi istediler ama numara cevap vermiyor. Defalarca aradım ama herhangi bir bağlantı sağlayamadık. Vize randevum vardı. O yüzden geldim ama bir sonuç alamadım” şeklinde konuştu.

İHA
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van'da Kış Öncesi Trafik Ve Karla Mücadele Toplantısı
Van'da Kış Öncesi Trafik Ve Karla Mücadele Toplantısı
AK Parti'den Yüksekova için başvuran isimler
AK Parti'den Yüksekova için başvuran isimler