Kredi Notumu Öğrenmek İstiyorum

Bankalardan kredi almak isteyen vatandaşların ilk karşılaştıkları kavram olan kredi notu hakkında merak edilen her şey burada!

Kredi Notumu Öğrenmek İstiyorum
Kredi Notumu Öğrenmek İstiyorum

Bankalardan kredi almak isteyen vatandaşların ilk karşılaştıkları kavram olan kredi notu hakkında merak edilen her şey burada! Kredi notu nasıl öğrenilir, kredi notunun kredi almaya olan katkısı nedir? Kredi notu düşük olan birisi bankadan kredi alabilir mi?

Kredi Notu Öğrenme

Kredi notunu merak edenler için ücretsiz kredi notu öğrenme yollarından bahsedeceğiz. Birtakım GSM operatörleri sms karşılığında kredi notunuzu size yollamaktadır. Veya kredi kartınızla işlem yaparak da bazı sitelerden kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz. Kredi notunuz yüksekse kredi çekmeniz son derece kolay olacaktır. Peki, kredi notu düşük olanların nasıl bir yol izlemesi gerekir? Yazımızın devamında buna da yer vereceğiz.

Findeks İle Kredi Notu Öğrenme

Süreki duyduğumuz ve kredi notu denince ilk akla gelen findeks nedir bunu açıklayalım. Findeks kredi notu öğrenebileceğiniz güvenilir bir sitedir. Türkiye’deki lider 9 bankanın ortaklığı ile kurulan KBB tarafından yapılan Findeks kişi ve reel sektörler için özel olarak tasarlanmıştır. Findeksin oluşturulmasında esas alınan kişi veya sektörlerin geçmişteki finansal kurumlar ile aralarındaki para, kredi veya ödeme ilişkileridir. Buna kart hesaplarının geçmiş hareketleri de dahildir. Kredi almak isteyen vatandaşlar findeks puan öğrenme ve sorgulama servisleri sayesinde kredi notlarını güncel olarak öğrenebilmektedirler. Böylece kredi başvurusu yaptıkları zaman karşılaşabilecekleri durumları da öğrenmiş olurlar.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Eğer kredi notu sorgulamanızın ardından kredi notunuzun düşük olduğunu öğrenirseniz ve kredi almaya ihtiyacınız varsa öncelikli olarak kredi notunuzu yükseltmelisiniz. Kredi notu yükseltmek kısa sürede gerçekleşebilecek bir işlem değildir. Mevcut borçları tamamen kapatmak, kredi alınmak istenen bankalardan kredi kartı talep ederek ödemelerini düzenli bir şekilde yapmak gibi etkenlerle kredi notu yükseltilebilir. Ayrıca size bir tavsiyemiz var; o da hedef bankaya otomatik ödeme talimatı vermeniz. Böylelikle kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Finansal konulardaki en iyi yardımcınız olan http://www.krediustasi.com/ ile aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X