Yedek Vekillik İptal Edildi

Anayasa Değişiklik Teklifi'nin 4. maddesi de komisyondan geçti: Seçimler 5 yılda bir yapılacak. 'Yedek vekillik' planı ise rafa kaldırıldı.

Yedek Vekillik İptal Edildi

AK Parti’nin Anayasa değişiklik teklifinden “yedek milletvekilliğine” ilişkin düzenleme çıkarıldı. Milletvekilliği seçimlerinin 5 yılda bir yapılmasını öngören 4. madde ise TBMM Anayasa Komisyonu’nda kabul edildi.

Başbakan Binali Yıldırım ile MHP lideri Devlet Bahçeli pazartesi günü gerçekleştirdikleri görüşme sonrasında anayasa değişiklik teklifindeki 3 maddede değişikliğe gidilmesini kararlaştırmıştı. Bu tekliflerden biri de yedek milletvekilliği konusundaki değişiklik teklifiydi.

Başbakan Binali Yıldırım, önceki gün partisinin milletvekilleriyle yaptığı toplantıda en büyük eleştirilerden biri yedek milletvekilliği konusunda olmuştu. Milletvekilleri, yedek milletvekilliğine ‘vekil adayları birbirini öldürür’ diyerek itiraz etmişlerdi. Bu eleştiriler sonrasında geçtiğimiz çarşamba günü yapılan AK Parti İl Başkanları toplantısında Başbakan Yıldırım, “Arkadaşlarımızın kafasını karıştıran bir iki husus var. Mahsurlu olan şeyin üzerinde inat etmemizin anlamı yok” demişti. Yıldırım’ın bu talimatının ardından değişiklik için çalışmalar başlamıştı. (Gazeteduvar)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Liman işçileri 250 kiloluk Alman bombası buldu
Liman işçileri 250 kiloluk Alman bombası buldu
AVM’lerde revir zorunluluğu
AVM’lerde revir zorunluluğu