DOMAİN KAYITLARI

Domain sorgulamasında değişen alan adları sitenin hizmet içeriğine bağlı olarak yapılır. Domain sistemlerinde ücret iadesi yapılmaz.

DOMAİN KAYITLARI
DOMAİN KAYITLARI admin

Domain sorgulamasında değişen alan adları sitenin hizmet içeriğine bağlı olarak yapılır. Domain sistemlerinde ücret iadesi yapılmaz. Tüm müşterilerin site yayınlanması için gerekli sözleşme kurallarını kapsayan kurallar dâhilinde domain sorgulama yaparak müşterilerin alan adı alması sağlanır.  Domain adreslerinde kayıt ücretleri ödenmesi gereklidir. Domain kayıtları 6 veya 7 saat içinde gerçekleşir. Başvuru sahibinin ilgili belgeleri temin etme gibi yükümlülükleri bulunur. Biz, info, com, tr, edu gibi alan adları bulunan bölümde domain sorgulaması yapılabilir.

Başvuru sahibinden ücretler Euro veya Türk lirası şeklinde tahsis edilir. Domainin sorgulama ile aklınıza takılan her problemleri müşteri hizmetlerinden domain sorgulatabilirsiniz. Örneğin bir araç kiralama ve moda üzerine giyim hazırlanacak olan sitede alan adı farklı olabilir. Com ve market gibi uzantıları olan fiyatlandırmalar da ekonomik paketler kullanılır. Devlet kurumlarına özel açılan sitelerde de farklı domain hesapları tahsis edilir. En uygun fiyatlı olan alan adlarında şirket adlarınızın kayıtlarını yaparak rahatça whois sorgulamasını da takip edilebilir.

Marka tescil değerlendirmesinde hosting web hizmetleri sınırsız GB kapasiteli reklam alanı alınmasına destek sağlar.  Domain aldıktan sonra marka tescili yaptırdıysanız yeni kayıt edilen domain adreslerine girerek sitenizi 24 saat sonra kontrol edebilirsiniz. Kaydedilen tüm alan adlarında aykırı kullanım olmaması gerekir. Ayrıca domain süre uzatma da maliyetler artış gösterebilir. Kurumsal ve kampanyalı olan web hosting değerlendirmesi içinde domain transfer ücretleri değişim gösterir. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X