Pırlanta yüzük ile sevdiğinizi mutlu edin

Tektaş pırlanta yüzüğün parlaklığı aslında hiçbir taşta yoktur. Ona çok yakın imitasyon tektaş yüzük yapan birçok firma vardır.

Pırlanta yüzük ile sevdiğinizi mutlu edin
Pırlanta yüzük ile sevdiğinizi mutlu edin

Tektaş pırlanta yüzüğün parlaklığı aslında hiçbir taşta yoktur. Ona çok yakın imitasyon tektaş yüzük yapan birçok firma vardır. Çıplak gözle bakıldığında çok fazla benzer görünse de pırlantanın içinde oluşan diğer renklerin de göründüğü bir şölen yoktur sahtesinde. Bütçesi yeteri kadar iyi durumda değilse alan kişinin,sahtelerinin tercihi de söz konusu olmaktadır. Her pırlanta eşsiz olarak nitelendirilir.

 

Elmasın ya da pırlantanın farkı aslıda kesim şekilleridir. Elmas daha pahalı olmasına karşın pırlantada çok farklı değildir.  Özelliklerini rengi berraklığı taşın büyüklüğü ve kesim sekli belirler. Bu konuda uzman olmayan bayanlar sadece büyüklüğü konusunda yorum yapabilirler.  Hatta kadınlar arasında pırlantanın büyüklüğü konusunda çok fazla espriler de dolanmaktadır. Pırlanta evlilikler de bir sembol haline gelmiştir. 

 

Evlilik tekliflerinde çok fazla tercih edilmesinden dolayı hiçbir zaman modasının  geçmeyeceği bir takı haline gelmiştir. Pırlantanın yapısı  ve maddi açıdan değerli olması  bu takının tercih edilmesini sağlamıştır. Pırlantanın sert kırılmaz derecede sağlam olması evliliği de o derece sağlam olacağını sembolize etmesinden tercih edilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X