HGS Cezaları

Günlük yaşantımızda modern teknolojinin bizlere kattığı olanaklar, insanların sosyal hayatının çok daha huzurlu ve kolay olmasını sağlamaktadır.

HGS Cezaları
HGS Cezaları

Günlük yaşantımızda modern teknolojinin bizlere kattığı olanaklar, insanların sosyal hayatının çok daha huzurlu ve kolay olmasını sağlamaktadır. Bu duruma trafik kuralları ve sunduğu kolaylıklarında olması gereken durumlar da dahil olacaktır. Mesela buna örnek olarak, özellikle motorlu taşıt sahibi olan kişilerin düzgün, aktif ve hızlı olabilmesi için araç sürümlerinde uygulamaya koyulan yeni kolaylıklar motorlu taşıt kullananların karşılaşacağı sorunlar karşısında çare yaratmaya olanak sağlamaktadır. Bu uygulamalardan biri olan HGS, söylendiği gibi tam da bu amaca imkân sağlayan karayolları kolaylıklarından bir tanesidir. Geçişi ücretli olan köprü ve otoyollardan geçişlerde kolay ve hızlı geçme olanağı sunan bu uygulamanın sorgulamalarına erişmek de hızlı ve rahattır.

 

HGS yükle işlemlerini bankalarca talimat vererek HGS yükleme, kredi kartı ile HGS yükleme, online olarak HGS yükleme işlemlerini yaparak HGS bakiye yüklemelerinizi yapabilirsiniz.

 

Aynı zamanda HGS için kesilen cezaların sorgulama işlemleri de değişik şekilde hizmete açılmış ve bu seçimde HGS kullanan bir kişinin önceliğine verilmiştir. HGS kullanan kişi plakadan HGS sorgulama işlemini elektronik ortamdan yapabilmekte, basit ve hızlı bir biçimde HGS ceza bilgi ve ayrıntılarına erişmeyi amaç edinmiş bulunmaktadır. 14.05.2012 tarihinden baz alıp resmi gazetede yayımlanan TC Karayolları Genel Müdürlüğü’nün gözetimi altında bulunan otoyollar ile, ulaşım denetimlerinin yapıldığı bu yollar, geçiş hizmet ücretinin bildirilmesi ve işleme girmesine ait yönetmeliğin 10. hükmü gereğince Otomatik Geçiş Sistemi, Kartlı Geçiş Sistemi ve Hızlı Geçiş Sistemi gibi değişik geçiş yolları bulunup, bunlardan faydalanan hemen her kullanıcının bulunduğu kendi çizgisinden sürüş yapıp geçmek durumundadırlar. Başka durum ve geçişte 11 kat cezai geçiş ücreti ödeme hükmü verilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X