Zamanın Kalbi Saatler Özgür Saatte

Gelişen markaları ve dünya üzerinde en çok kullanılan modelleri bulabileceğimiz en yakın adres Özgür Saattir.

Zamanın Kalbi Saatler Özgür Saatte

Zamanın ve saatin değeri insanlık tarihinin en başlarından beri fark edilmiştir. Kullanımı ise geçmişten günümüze kadar farklılaşarak uzanmaktadır. Yılların, haftaların, günlerin ilerleyişi tamamen saate bağlanmıştır bu ise saatin tarihin kalp atışı niteliğinde olduğunun göstergesidir. Aslında genel olarak bakıldığında zamanı gösteren bir alet olarak tanımlanan saat tarihten günümüze çok farklı şekillerde kullanılmıştır. Bunlar kronolojik olarak sıralayacak olursak güneş, kum, yağ ve su ile çalışan ilkel yapılar şeklinde kullanılmışlardır. Tarihi milattan öncesine dayanan bu zamanın kalbi alet ilk olarak Mezopotamya’da kullanılmıştır. Mezopotamya’nın bol güneşli topraklara sahip olması nedeniyle ilk olarak güneş ışığından faydalanılarak kullanılan saat daha sonra farklı kültürler tarafından farklı şekillerde kullanılmaya ve geliştirilmeye devam etmiştir.  Saatlerin ortaya çıktığı topraklar olarak gösterilen topraklar genel olarak İslam coğrafyasını kapsamaktadır. Romalılar tarafından da kullanılan güneş saati sistemleri İslam ülkelerinde kullanılanlar kadar teferruatlı değildir. Ancak tarihte yer alan saatler sadece bu sisteme bağlı kalmamış ve günümüze kadar uzanan yolculuğunda kullanım amaçlarına göre farklı boyutlar kazanmıştır.

Tarihi bu kadar geçmişe dayanan saatin kol saati olmasına kadar çok farklı şekillerde de kullanılması mümkün olmuştur. Bilhassa erkeklerin cepkenlerinde kullandıkları köstekli saatler hepimizin dikkatini az çok çekmiştir.  Bu saatlerden günümüze kadar ulaşanların halen kıymetini sakladığı da bilinmektedir. Saatin zaman içerisinde yolculuğu bu denli hassasken akıp giden zamanı takip etmek için kolumuzda taşıdığımız bu kıymetin farkında olmamız gerekmektedir. Bu nedenle saatte gelişen markaları ve dünya üzerinde en çok kullanılan modelleri bulabileceğimiz en yakın adres Özgür Saattir.

 

Saatin zaman içindeki yolculuğuna eşlik eden ve zamanın kıymetini bilen ustaların elinden çıkan kıymete değer ve değerini yitirmeyecek olan saatlere Özgür Saat mağazalarından çok kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz. Zamanın kalbi kolunuzda şık bir tasarımla yerini alırken siz de akıp giden zamanın keyfini çıkarabilirsiniz. Bunun için Özgür Saat’te istediğiniz markada ve tasarımda birbirinden farklı renk ve seçenekleriyle aradığınız saati bulma imkânınız kolay bir şekilde bulunmaktadır.

 

 

 

ozgursaat.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Liman işçileri 250 kiloluk Alman bombası buldu
Liman işçileri 250 kiloluk Alman bombası buldu
AVM’lerde revir zorunluluğu
AVM’lerde revir zorunluluğu