Erdoğan'dan, Donald Trump değerlendirmesi

ABD'de Donald Trump'ın başkan seçilmesine ilişkin değerlendirme yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Amerika'da yeni bir dönem başlıyor. Şahsım ve milletim adına Amerikan halkının bu tercihini hayra yormak ve başarılarla dolu bir gelecek temenni ediyorum'' dedi.

Erdoğan'dan, Donald Trump değerlendirmesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) EXPO ve 20. Uluslararası İş Forumu Kongresi'nde konuştu.

ABD'DEKİ BAŞKANLIK SEÇİMİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin adayı Donald Trump'ın kazandığı başkanlık seçimlerine değinerek, şu değerlendirmeleri yaptı:

"Malum Amerika bir seçim geçirdi ve bu seçimle birlikte Amerika'da Demokratlar iki dönemden sonra tekrar Cumhuriyetçilere iktidarı devretti. Amerikan halkı böyle bir tercihi gerçekleştirdi ve bu tercihle birlikte Amerika'da yeni bir dönem başlıyor. Temenni ederim ki Amerikan halkının bu tercihi dünyaya gerek temel hak ve özgürlükler noktasında gerek demokrasi noktasında gerekse bölgemizdeki gelişmeler noktasında hayırlı adımların atılmasına vesile olur. Ben, şahsım ve milletim adına Amerikan halkının bu tercihini hayra yormak ve başarılarla dolu bir gelecek temenni ediyorum."

Kaynak:NTV

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Dolarda Son Durum
Dolarda Son Durum
Rusya: Cenevre'deki görüşmelere Kürtler de katılmalı
Rusya: Cenevre'deki görüşmelere Kürtler de katılmalı