Antalya’da Sünnet Nerede Yaptırılır?

Antalya’da Sünnet Nerede Yaptırılır?

Antalya Sünnet  ve Çocuk Cerrahi Kliniği’nde hizmet veren Çocuk Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Muzaffer Zorlu’nun kişisel web sitesi www.antalyacocukcerrahi.com üzerinden narkozsuz sünnet, hipospadias, çocuk fıtıkları hidrosel..vb  konulardan detaylı bilgiler de edinebilirsiniz. Narkozsuz sünnet  videoları izleyebilir, sünnete getirilecek ilaçlar nelerdir? , sünnet ne zaman ve nasıl yapılmalıdır? , ağrısız ve acısız sünnet olur mu? Antalya Hipospadias  ameliyatlarında  mikro cerrahi yöntemin önemi nedir?  Vb birçok sorunuza ilişkin yayınlanmış bilgilendirici yazıları bulabilirsiniz.

Ayrıca www.antalyacocukcerrahi.com  web sitesi üzerinden  ücretsiz olarak  randevu alarak çocuğunuzun muayene, tedavi veya sünnet işlemi için zamanlamanızı ayarlayabilirsiniz.

Çocuk Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Muzaffer Zorlu tarafından yapılan sünnetler, lokal anestezi altında yapıldığı için sadece pipi bölgesi uyuşturulmaktadır, Narkozsuz Sünnet yapılmaktadır. 

Op.Dr. Muzaffer Zorlu  Antalya Sünnet  Kliniğinde ağrısız, acısız, çocuğu ağlatmadan sünnet yaparak sünnetin hoş bir anı olarak hatırlanmasını sağlamaktır.

Erkek cinsel organı olan penisin doğumsal bir hastalığı olan Hipospadias ta (peygamber sünneti) penis içindeki idrar kanalı doğuştan kısadır. Antalya Hipospadias ameliyatları, Op.Dr. Muzaffer Zorlu ve ekip arkadaşları tarafından  özel büyütmeli gözlüklerle ve mikro cerrahi yöntemleri kullanılarak yapılmaktadır.

Op.Dr. Muzaffer Zorlu ve ekip arkadaşları tarafından   yapılan Antalya Hipospadias ameliyatlarında idrar deliği normal olması gereken yere getirilir. Bunun için ya yeni bir kanal oluşturulur yada idrar deliği serbestleştirilerek normal olması gereken yere çekilir. Yeni kanal etraf veya uzak dokuların bir sonda etrafında dikilmesi ile oluşturulur.

Narkozsuz Sünnet sağlamak için:

1.Lokal anestezi için iğne yapılırken acı hissedilmemesi için öncelikle pipide iğne yapılacak bölgeye uyuşturucu lokal anestezi kremi sürülür. Kremin üstüne, krem külot yada bez tarafından emilmesin diye jelatin bir bant konur ve yaklaşık olarak 1 saat beklenir. Böylece uyuşturucu kremden dolayı iğne ya hissedilmez ya da çok az hissedilir.

2.İğne ile pipi uyuşturulduktan sonra sünnet esnasında hiçbir ağrı hissedilmez. Anne iğneden sonra çocuğu 10 dakika uyutabilirse hiçbir şey hissetmeyen çocuğun sünneti doğal uykusunda iken yapılmış olur. Bu yüzden sünneti bebeğin uyku dönemine denk getirip doğal uyku esnasında sünnet yapmaktayız.

3. Antalya Sünnet Kliniğininde  Op.Dr.Muzaffer Zorlu tarafından estetik cerrahi sünnet yapılmaktadır. Sünnet derisi usulüne uygun şekilde kesildikten sonra kanama kontrolü yapılır. Kesi kenarlarının uç uca gelmesi sağlanır. Pansumanla kapatılarak sünnet sonlandırılır. Bu esnada sünnet çocuğu hiçbir ağrı hissetmez.

4.Sünnet den sonra 12-24 saatte kesi yerleri kaynar. Bu yüzden çocuk istediği kadar hareket edebilir, banyo yapabilir, denize gidebilir yüz üstü yatırılabilir, ana kucağına oturtulabilir, banyo yaptırılabilir. Sünnetten önce bebeğe nasıl davranılmışsa aynı şekilde davranılır. Günlük aktivitelerde hiçbir kısıtlama yapılmaz.

Ayrıca sünnet hakkında daha fazla bilgi için siteyi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için ise burayı tıklayın.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Katarakttan Kurtulmak Artık Çok Kolay
Katarakttan Kurtulmak Artık Çok Kolay
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!