Meme Küçültme Ameliyatı

Meme Küçültme Ameliyatı

 

Meme küçültme ameliyatı normal olarak belirlenen meme ölçülerinden daha iri olan memelerde uygulanan cerrahi bir işlemdir. İri memeli olanların şikayetlerinden biride boyun, sırt ve omuz ağrıları olmaktadır. Bu gibi rahatsızlık veren ve ciddi rahatsızlıkları tetikleyen durumların ortadan kalkabilmesi için meme küçültme ameliyatlarının yapılması bir gerekliliktir. İri memeli kadınların en büyük şikayetlerinden biri de sarkık bir memeye sahip olmalarından dolayı, meme altında oluşan enfeksiyonlardır. Çoğu kadın pişik, mantar gibi sorunlarla karşılaşmasının en büyük nedenlerinden biri memelerinin iri olmasıdır. Meme küçültme ameliyatı ile ilgli Op. Dr. Baran KUL'dan ücretsiz 0212 442 7002 ve 0532 654 7002 telefon numaralarına ulaşarak randevu alabilirsiniz.

Meme Küçültme

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?


Meme küçültme ameliyatı olacak kişilerin öncelikle ameliyata alınmadan önce bir takım testler uygulanmaktadır. Op. Dr. Baran KUL'un resmi web sitesi www.barankul.com'da anlattığı gibi memeorafi çekilerek herhangi riskli bir durum olup olmadığı göz önünde bulundurulmalıdır. Eğer hastaların kalıcı bir hastalıkları var ise bunlar göz önüne alınarak uygun tedaviler yapılır.Meme küçültme ameliyatı olmak isteyen bir kadının en büyük korkularından biri de cerrahi müdahaledir. Fakat meme ameliyatı uzman kişilerce ve doğru olarak yapıldığında herhangi bir sorunla karşılaşılmamaktadır. Meme küçültme ameliyatında ilk olarak memenin boyu ve iriliğine göre yeni yapılacak memenin boyu ve enliliği çizilmektedir. Genel anestezi işlemi uygulanarak fazla deri çıkarılarak uygulanan işlem yaklaşık 2 ile 4 saat arasında sürmektedir.

 

 

Meme Küçültme Ameliyatı Olmanın Yararları


İri memeler pek çok kadının kabusu olmaktadır. Hem fiziksel hem de ruhsal olarak rahatsızlık veren bu durumdan kurtulmanın çarelerinden biri de cerrahi operasyondur. Bu ameliyatı olan kadınların kendilerine olan güveni gelmektedir. Kimi zaman büyük göğüsler yüzünden aradıkları kıyafeti bulmayan kadınlar artık kolayca kıyafet bulabilmektedir. Bunun yanı sıra iri göğüsler vücudun arka tarafını öne doğru çektiğinden bel ve boyun rahatsızlıklarına neden olabilmektedir. Çoğu kadın meme küçültme ameliyatı olduktan sonra yürüyüşlerine ve oturuşlarında farklar olduğunu görülmektedir.

 

 

Meme Küçültme Ameliyatı İyileşme Süreci


Ameliyat sonrası bir kaç gün kol hareketleri yapmada bazı sıkıntılar yaşanabilmektedir. Ameliyat sonrası şişlik , morluk , meme ucunda hissizlik gibi durumların görülmesi normal kabul edilmektedir. Ağrılara karşı ilk günler ağrı kesici tedavisi yapılmaktadır. Memeler ameliyat aşamasından boru takılmaktadır. Bu boruların takılmasının nedeni içeride herhangi bir birikimin olmamasıdır. Ameliyattan iki gün sonra bu borular çıkarılarak pansuman uygulanır. Meme ucuna ayrı bir pansuman uygulanmaktadır Meme dikişleri 12-15 gün arasında alınır. Memeler vücut yapısına göre ilk aşamada daha açık renkli olmaktadır. Zamanla ten rengine uyum yakalanır. Meme ameliyatında memenin iriliğine göre iyileşme süreleri azalıp artabilir. Daha iri memeler daha fazla cerrahi müdahale gerektirdiğinden iyileşmeleri de uzun sürebilmektedir. Fakat genel olarak hastalar bir kaç hafta içerisinde normal hayatlarına dönebilir. Her ihtimale karşı meme küçültme ameliyatı geçiren hastaların cerrahi müdahaleden sonra ilk üç ay dikkatli davranmaları önerilmektedir. Meme küçültme ameliyatı sonrası 6 ay içerisinde tamamen bir iyileşme söz konusudur.

 

 

Op. Dr. Baran KUL Adres:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Katarakttan Kurtulmak Artık Çok Kolay
Katarakttan Kurtulmak Artık Çok Kolay
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!