Infrared Rezistans Nedir?

Elektrik enerjisinin ısı enerjisine dönüşmesini sağlayan tellere rezistans adı verilmektedir. Isıtıcılı olan cihazlardaki ısı bu tür rezistans telleri sayesinde meydana gelmektedir.

Infrared Rezistans Nedir?

Isıtıcılı olan cihazlardaki ısı bu tür rezistans telleri sayesinde meydana gelmektedir. Rezistanslar yüksek bir öz direnç ve büyük bir ısıl dayanım seviyesine sahiptir. infrared rezistans modelleri ise Infrared ısıma yapan verimli ve dayanıklı olan rezistans modelleridir. Plastik malzeme ve diğet materyallere göre belirli aralıktaki dalga boyutları Infrared rezistanslar tarafından etkili bir şekilde absorbe edilebilmektedir.

Infrared Rezistanslar Hangi Uygulamalarda Kullanılır?

Infrared rezistanslar çeşitli endüstriyel ve mühendislik uygulamalarında etkili bir rol üstlenmektedir. Termoform tavaları, paketleme endüstrisi, boya kürleme ve kurutma, baskı kurutma işlemleri uygulama alanlarından yalnızca bazılarıdır. Bunlar dışında dış ortam ısıtması ve saunalarda da Infrared rezistans kullanılmaktadır.

Infrared rezistansların çalışma ömürleri ortalama olarak 20.000 saat olarak belirlenmiştir. Ürünlerdeki dalga boyu aralığı 2-10 mikron arasındadır.

Infrared Rezistans ile Isıtma Mümkün mü?

Kızılötesi ışınım kaynağı aynı zamanda ısı kaynağı olarak da kullanılabilmektedir. Sauna ve elektrikli sobalarda ısınma amacı ile uçak kanatlarında ise buzları eritmek amacı ile Infrared rezistans kullanılabilmektedir. Kızılötesi ışınım sağlık ve fizyoterapi alanında da Infrared rezistans ürünleri kullanılmaktadır.

Türkiye’de bu sektör içerisinde uzun yıllardır yer almakta olan Ser Rezistans firmasının http://www.serrezistans.com/ adlı internet sitesini ziyaret ederek rezistans modelleri hakkında kapsamlı bilgiye ulaşabilir ve rezistans satın alım işlemlerinizi yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Katarakttan Kurtulmak Artık Çok Kolay
Katarakttan Kurtulmak Artık Çok Kolay
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!