Endüstriyel Mutfakların Olmazsa Olmazı

Sanayi alanında faaliyet gösteren büyük gıda işletmelerinin mutfakları, her açıdan eksiksiz ve tam donanımlı olmalıdır. Normal bir esnaf lokantasından çok öte özelliklere sahip olan bu işletmelerde, endüstriyel mutfak ürünleri tercih edilir.

Endüstriyel Mutfakların Olmazsa Olmazı
Endüstriyel Mutfakların Olmazsa Olmazı

Bu ürünlerin tercihleri esnasında, dikkat edilmesi gereken bazı kritik detaylar vardır. Bu detaylar, söz konusu mutfağın ortaya çıkaracağı ürünlerin kalitesini de direkt olarak etkileyecektir. Dolayısıyla bu cihazların TSE standartlarına sahip cihazlar olmasına kesinlikle dikkat edilmelidir. Doğalgaz ile çalışacak cihazlar için, İGDAŞ onayının olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Bu tür mutfakların olmazsa olmazları arasında yer alan yağ çekme pompası, son derece önemli işlevlere sahiptir. Fast food tarzı yemek üretimi yapan firmaların mutfaklarında yağ çekme pompaları, en başta yer alır. Bu pompalar, kızartma ürünlerinden arta kalan yağların, sağlıklı bir şekilde atık havuzunda toplanmasını sağlar. Bu toplanan atık yağlar, sonrasında geri dönüşüm merkezlerine doğru yola çıkar.

Sistemi Sağlıklı Çalıştırın

Bu cihazların en temel işlevi, dipte kalan, ayrışmayan ve zamanla tıkanmalara neden olacak yağların, düzenli ve verimli bir şekilde atılmasını sağlamaktır. Yağ çekme pompası, diğer endüstriyel mutfak ürünlerinde olduğu gibi, belirli bir standarda sahip olmalıdır. Aksi takdirde, ciddi sıkıntıların baş göstereceği sorunlar yumağı ile baş başa kalma durumunuz, yüksek olacaktır. Kuracağınız işletmede, tasarlayacağınız mutfağınızda, yağ çekme pompaları, mutlaka yer almalıdır. Atık yağların, sistemli bir şekilde tahliye edilememesi, tıkanıklıkların yaşanması, zamanla kullanılan yağa ve dolayısıyla üretilen yemeklere geri dönmeye başlayacaktır. Bu durum, ciddi sağlık problemlerini de, beraberinde getirecektir. Odaksan, sunmuş olduğu çözümlerle, size ve mutfağınıza rahat bir nefes aldırıyor.

Odaksan’ın ürün gamı içerisinde yer alan bu pompalar ile endüstriyel bazda, güven içerisinde işinizi rahatlıkla yapabileceksiniz. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için http://www.odaksan.com.tr/karterden-yag-emme-ve-vakum-pompalari/ adlı internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Site içerisinde yer alan ürünler, size bu noktada mutlak şekilde yardımcı olacak ve sahibi olduğunuz mutfağı, daha üst seviyelere taşımanıza yardımcı olacaktır. Kaliteden hiçbir şart ve koşul altında vazgeçmeyin, bu niteliklere sahip olan Odaksan ile yolunuza güven içerisinde devam edin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X