Haşere İlaçlama Nedir?

Haşere İlaçlama Nedir?

 

Evlerinizde, ofisinizde, garajınızda ya da herhangi bir kapalı alanda ortaya çıkan davetsiz misafirler her ne kadar fazla bir yer kaplamasa da içerideki eşyalara ve yiyeceklere zarar vereceğinden bulunduğu yerden derhal kovulmalıdır. Aynı zamanda böcek, kurtçuk, fare gibi hayvanların bu gibi ortamlarda olması evinizin ya da yiyeceklerinizin belirli bölgelerinde mikroplar da bırakması demektir. Bu da sizin sağlığınızı olumsuz etkiler ki evlerdeki davetsiz misafirlerden gelen hastalıkların çok ani bir şekilde ortaya çıkması önlem almanızı da zorlaştıracaktır. Evinizdeki bu haşereleri bir temizlik şirketi ile anlaşarak temizletebilirsiniz. Bu işlem esnasında eviniz tamamen ilaçlanır ve bu işleme haşere ilaçlama adı verilir.

Haşere İlaçlama İlaç İsimleri

Haşere ilaçlama yapmak ciddi bir iştir. İlk olarak anlaştığınız şirket evinize gelerek hangi haşerelerin evinizde bulunduğunu tespit etmelidir. Buna göre bir ilaç belirlenecek ve haşereler bu şekilde belirlenen günde yok edilmek için ilaçlanacaktır. Haşere ilaçlamak için belirli bir ilaç ismi yoktur. Ayrıca ilaçlar kimyasal birleşimler olduğundan bilinçsizce kullanılmamalıdır. Örneğin hamam böcekleri sert böcek ilaçlarına bile dayanıklıdırlar. Bu nedenle aldığınız herhangi bir ilacın onları yok etmesi imkansızdır. Özel bir ilacı vardır ve bu ilaç da çok güçlü olduğundan her yerde bulunamayabilir.

Haşere İlaçlama Kaç Gün Sürer?

Haşere ilaçlama işlemi size temizlik şirketinin vermiş olduğu gün içerisinde bitirilir. İlaçlama sonrasında eve bir süre girmemeniz gerekecektir. Bu süreyi de yine ilaçlama işini yapan kişiler sizlere bildirmek zorundadır. Bazen bu süre 1 gün bile olabileceğinden sürenin önceden konuşulması daha sağlıklı olacaktır. İlaçlama sonrasında ev tekrar ilaçlama işlemini yapan kişilerce kontrol edilir ve haşerelerin tamamen temizliğinden emin olunursa ilaçlama biter. Eğer hala haşere mevcutsa tekrar bir işlem için ek ücret alınmayacaktır.

YORUM YAZ
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X