Üniversiteliler Burada Buluşuyor: Akampüs

Türkiye'nin en büyük üniversiteli sosyal ağlarından olan Akampus.com yenilenen ve mobil uyumlu hale gelen arayüzü ile öğrencilerin internetteki favori mecralarından olmaya devam ediyor.

Üniversiteliler Burada Buluşuyor: Akampüs
Üniversiteliler Burada Buluşuyor: Akampüs

 Geçen sene yayına geçen yeni tasarımı ile gençlerin en beğendiği sitelerden biri olan akampus.com aynı zamanda geçmişe göre çok daha fazla içerik barındırıyor. Üniversite öğrencilerinin gündelik hayatını ilgilendiren pek çok farklı başlıkta içeriğin yer aldığı sitede bu içerikleri hem merkez ekip hem de kampüslerdeki onlarca temsilci birlikte oluşturuyor.

İçeriklere göz atıldığı zaman önceliğin üniversitelilerin hızlı tükettiği popüler ve eğlenceli içeriklere verildiği görülüyor. Bunların başında Onedio ve Listelist gibi popüler sitelerin de uyguladığı liste tipi haberler, teknoloji duyuruları, burslar, güncel iş fırsatları, kariyere yönelik faydalı bilgiler, eğlenceli ve komik videolar geliyor. Ayrıca yine hemen hemen bütün öğrencileri yakından ilgilendiren LYS, KPSS, ALES, ÜDS, TOEFL gibi sınavların yanı sıra ÖSYM, KYK ve YÖK duyuruları da sitede yer almakta.

Akampüs'teki ayrıca üniversitelerden ve öğrenci kulüplerinden gelen pek çok içerik de Kampus Hayatı bölümünde yer alıyor. Türkiye'de 200'e yakın üniversitedeki binden fazla öğrenci kulübü ve topluluğunun da düzenlediği aktivitelere Akampus.com haber sayfalarında yer veriliyor. Bu yönüyle kendi yaptığı aktiviteleri geniş çevrelere ulaştırmakta zorlanan öğrenci kulüp ve topluluklarına da eşsiz bir kanal açan Akampüs'ün haberlerini binlerce üniversiteli okuyor, yorumluyor ve sosyal ağlarda paylaşıyor.

En çok okunan ve beğenilen haberlerin ayrıca listelendiği ve kullanıcılarının okuma alışkanlıklarına göre benzer haberleri de öneren "akıllı öneri aracı" ile Akampüs öğrencilerin boş vakitlerini keyifli ve eğlenceli şekilde geçirmelerine yardımcı oluyor.

Hızlanan internet ve Youtube, Scorp, Vine ve benzeri mecra ve uygulamalar sonucu artan video tüketim alışkanlıklarına paralel olarak, Akampus.com'da ciddi bir video içeriği bulunmakta. Akampüs’ün en eğlenceli bölümlerinden birisi olan AkampüsTV bu videoların yer aldığı alan. Burada komik, eğlenceli ve şaşırtıcı videoların yanı sıra, üniversite ve kampüslerin tanıtımına yönelik de pek çok içerik bulunuyor. Bu videoları kendi arkadaşlarıyla da paylaşan kullanıcılar kendi sosyal çevrelerindeki varlıklarını da güçlendirebiliyor.

Akampus.com içeriğini sadece merkez takımı oluşturmuyor. Kampüs Temsilcisi adı verilen ve tamamen üniversite öğrencilerinden gönüllü olarak oluşan büyük bir ekip de bu içeriğe katkıda bulunuyor. Kampüs temsilcileri beğendikleri ve diğer üyelerin de beğeneceklerini düşündükleri her tür içeriği kendilerine özel yönetici panelleri ile sisteme aktarabiliyorlar. Bu içerikler merkezdeki moderatörlerin denetiminden geçtikten hemen sonra yayına alınıyor. Temcilciler bir yandan da kendi üniversitelerindeki kulüplerin aktivitelerini veya üniversitelerinin önemli duyurularını haber olarak paylaşabiliyorlar. Üniversite kulüpleri bu şekilde kendi aktivitelerini çok daha geniş kitlelere duyurmak ve tanıtmak imkanlarına kavuşuyorlar ve düzenledikleri aktivitelerin katılımcı sayısını yükseltebiliyorlar. Eğer sen de bir Akampüs kampüs temsilcisi olmak istiyorsan hemen şu sayfaya tıklayabilirsin.

Özetle www.akampus.com Türkiye'nin en büyük ve eğlenceli online kampüs platformu olarak üniversitelilerin buluşma noktası olmuş durumda. Sen de kendi üniversitenin burada daha fazla yer almasını istiyorsan Akampüs'ü ziyaret et ve içerik üretmeye hemen başla.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X