Histeroskopi Tedavisi

Histeroskopi, rahim içi ve rahim duvarında bulunan hastalıkların teşhis ve tedavisinde uygulanan bir işlemdir. Histereskopi sayesinde rahim içi ayrıntılı bir şekilde gözlemlenir ve teşhis koyulabilir.

Histeroskopi Tedavisi

Histeroskopi, rahim içi ve rahim duvarında bulunan hastalıkların teşhis ve tedavisinde uygulanan bir işlemdir. Histereskopi sayesinde rahim içi ayrıntılı bir şekilde gözlemlenir ve teşhis koyulabilir. Aynı işlemde tedavi de gerçekleştirilebilir. Histereskopi şayet tedavi amaçlı uygulanıyorsa genel anestezi altında uygulanmaktadır. Her tıbbi uygulamada olduğu gibi histereskopinin de bazı riskleri mevcuttur. Bu sebeple de histereskopi işleminden önce http://kadirsavan.com/ olarak hastalarımızın riskler açısından bilgilendirilmesi gerektiğini düşünmekteyiz. Histeroskopinin riskleri nelerdir? • Histereskopi aşamasında vücuda verilen sıvılar rahimde birikebilir,
 • Deneyimsiz kişilerce uygulanan işlemde rahim veya rahim ağzının delinmesi söz konusu olabilir,
 • Anesteziye bağlı riskler yaşanabilir.
 Ancak bu riskler oldukça nadir görülmektedir. Profesyonel, alanında uzman ve tecrübeli kişiler tarafında uygulanan histereskopi işlemlerinde yan etkilerin görülme riski oldukça azdır.

Histereskopi Neden Uygulanır?

• Tekrarlayan düşüklerin sebebini öğrenmek için histereskopi uygulanabilir. Bu sayede embriyo transferi daha başarılı geçer.
 • Aşırı ve düzensiz adet kanamalarının sebebi öğrenilebilir.
 • Kısırlık sorunlarında teşhis için oldukça yararlıdır.
 • Rahim içerisinde yapışıklıktan şüphelenilmesi durumunda uygulanabilmektedir.
 Menopoza girmeden ya da menopozdan sonraki anormal kanamalarının tanısı için histereskopi uygulanmaktadır. Bununla beraber tüp bebek tedavisine başlayacak bir kadın, histereskopi yaptırmamış ise rahim içinin incelemesi amacıyla rahim filmi ya da histereksopi uygulanması önerilebilir. Bu sayede rahmin tedaviye uygunluğu tespit edilir. Histereskopi işleminden sonra vajinal akıntı ya da kramplar meydana gelebilir. Bu durumlar işleme bağlı olarak gerçekleştiği için normaldir. Ağrılar için doktor, ağrı kesici reçete edecektir. Histereskopi sonrası enfeksiyon riskine maruz kalmamak için bir süre cinsel ilişki yasaklanır. Hasta, histereskopiden sonra günlük yaşantısına geri dönebilir. Tespit edilen sorunların tedavisi, bu işlem sayesinde daha sağlıklı planlanmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!
Mehmet Müezzinoğlu'dan önemli açıklamalar
Mehmet Müezzinoğlu'dan önemli açıklamalar