Miyom Tedavisi

Miyom, her dört kadından birinde görülen iyi huylu kitlelerdir. Miyomlar, geliştikleri bölgeye göre kısırlığa sebep olabilir.

Miyom Tedavisi

Miyom, her dört kadından birinde görülen iyi huylu kitlelerdir. Miyomlar, geliştikleri bölgeye göre kısırlığa sebep olabilir. Bu sebeple de bazı tüp bebek merkezleri, kısırlık tedavilerinden önce miyom tedavisine başlayabilir. Miyomun gebelik oluştuktan sonra, gebeliğe engel teşkil edebilme riski mevcut ise, miyom tedavisini önerebilmekteyiz. Miyomlar hangi durumlarda çıkarılmalıdır? • Miyomlar düzensiz kanamalara yol açıyorsa,
 • Miyomlar komşu organlara baskı yapıyor ve bu organların işlevlerini olumsuz etkiliyorsa,
 • Rahimdeki kitlenin miyom olup olmadığı hakkında şüphe duyuluyorsa,
 • Miyomlar ağrıya yol açıyorsa,
 • Miyomların gebelikte sorun yaratma riski mevcut ise çıkarılmalıdır. 


Miyomlar Nasıl Çıkarılır?

Miyomların hangi yöntemle alınacağına; tüp bebek merkezi tarafından miyomların büyüklüğü ve rahim içinde konumlandıkları yere göre karar verilmektedir. Şayet miyom; submüköz konumlu ise histereskopi yöntemiyle alınabilir. Sayıca çok miyom mevcut ise, açık ameliyatla alınabilir ancak hasta laparoskopik yönteme uygun ise kapalı olarak da ameliyata alınabilir. Ameliyattan sonra yeniden miyom oluşur mu? Miyomlar, ameliyattan sonra yeniden nüks edebilir. Miyomların tekrarlama riski, genetik yatkınlıkla yakından ilgilidir. Şayet mikro boyutlarda miyomlar mevcut ise, büyük miyomlar ameliyatla alındıktan sonra bu mikro boyuttaki miyomların yeniden büyüme eğilimi göstermesi mümkündür.

Miyomların İlaçla Tedavisi Yapılabilir Mi?

Miyom, gebelik ve ergenlik döneminde büyüme eğilimindeki kitledir. Yani, östrojenin hormonunun arttığı dönemlerde büyümektedir. Bu sebeple de gebelik döneminde ve ergenlik döneminde büyüyebilmektedir. Miyom tedavisinde kullanılan ilaçlar ise östrojen hormonu sebebiyle miyomların büyümesini engellemek üzere uygulanır. Bu sayede miyomlar yeterince beslenemez ve küçülme eğilimi gösterir. İlaç tedavisinin durdurulmasından sonra miyomlar tekrar büyüyecektir. Yani, miyomları tamamen yok eden bir medikal tedavi bulunmamaktadır. Detaylı bilgi için, http://tupbebekkonya.com/ adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!
Mehmet Müezzinoğlu'dan önemli açıklamalar
Mehmet Müezzinoğlu'dan önemli açıklamalar