PRP Saç Tedavisi

PRP, hücresel bir tedavi yöntemi olup, kişinin kendi kan hücrelerinden faydalanılan bir tekniktir. PRP saç tedavisi, kişiden alınan 8-10 cc kanın özel kitlerde işleme tabii tutulması ve kanın içinde bulunan kırmızı ve beyaz hücrelerin ayrıştırılması ile başlar.

PRP Saç Tedavisi

PRP, hücresel bir tedavi yöntemi olup, kişinin kendi kan hücrelerinden faydalanılan bir tekniktir. PRP saç tedavisi, kişiden alınan 8-10 cc kanın özel kitlerde işleme tabii tutulması ve kanın içinde bulunan kırmızı ve beyaz hücrelerin ayrıştırılması ile başlar. Trombosit bakımından zengin olan kısım ayrıldıktan sonra, PRP yöntemi saç tedavisi için uygun duruma getirilir. Normalde, kanın içerisinde mm’de ortalama iki yüz bin trombosit mevcuttur. PRP tedavisinde ise bu oranının 3 kat fazlası elde edilir. Bu sayede saç dökülmesi sağlıklı ve etkin şekilde durdurulur. Kişinin kendi kanından elde edilen bu serum, saç diplerine enjekte edilir. Bu sayede trombositler, ilgili bölgeye büyüme faktörlerini entegre eder. Bu sayede saç dökülmesi durur, zayıflamış saçlar güçlenir. Saç kökleri onarılarak eski görünümüne kavuşturulur. PRP saç tedavisinin uygun olup olmadığını tespit etmek için biz http://www.marmarahair.com/ olarak ilk önce kişinin saç dökülme sebeplerini tespit etmekteyiz. Saç dökülme sebebine göre en uygun tedavi yöntemini belirliyoruz.

Saç Dökülmesi ve PRP

PRP yöntemi, saçların döküldüğü bölgelerde keratinositlerin uyarılmasını sağlar. Bu sayede saç yapımı ve onarımı hızlanır. Bu sayede başarılı sonuçlar elde edilir. Ancak uzun vadede yeniden tekrar edilmesi gerekebilir. Kürler tekrarlandıkça, PRP kalıcılığı artar. Yan Etkileri Var mıdır? PRP ile saç dökülmesi tedavisinde kişinin kendi kanı kullanılır. Bu sayede herhangi bir alerjik reaksiyon söz konusu değildir. PRP sıvısı hazırlanırken de yani kan içeriği zenginleştirilirken, hastaya zarar verebilecek ya da yan etkilere sebep olacak herhangi bir madde kullanılmamaktadır. Bu sebeple de PRP tedavisinin herhangi bir yan etkisi yoktur. Ancak kişide şeker hastalığı, tansiyon ya da farklı bir sağlık sorunu mevcut ise mutlaka işlemden önce uzmana bildirmelidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Pensilvanya'da Oturan Terörist Başını Getireceğiz
Pensilvanya'da Oturan Terörist Başını Getireceğiz
İşsizlik Rakamları Açıklandı
İşsizlik Rakamları Açıklandı