NGS ile Embriyolarda Genetik İnceleme

NGS, tüp bebek tedavisinde kullanılan en gelişmiş genetik tarama yöntemlerinden biridir.

NGS ile Embriyolarda Genetik İnceleme

NGS, tüp bebek tedavisinde kullanılan en gelişmiş genetik tarama yöntemlerinden biridir. NGS http://www.centrumtupbebek.com merkezimizde uygulanmak olan NGS yönteminin birçok avantajı bulunmaktadır. Tüp Bebek Ankara Centrum merkezimizde uygulanan NGS yönteminin avantajlarından bazıları ise: • NGS sayesinde yüksek çözünürlükte incelemeler yapılabilmektedir. Bu sayede kromozomlarda mevcut olabilecek PGT ya da FISH, cGH ve array cGH yöntemleriyle tespit edilmesi daha zor olan, küçük çaptaki kromozomlardaki değişimler NGS yöntemiyle kolayla tespit edilebilir. 
 • NGS yöntemiyle bir milyondan fazla data noktası araştırılır. Bu sayede kromozomlarda meydana gelebilecek en küçük yapısal farklılık zaman kaybetmeden ve sağlıklı bir şekilde tespit edilir. 
 • NGS yöntemi sayesinde, embriyolardan elde edilen bir tek hücre, eş zamanlı olarak sayısal problemler açısından tespit edilebilir.
 • Tek gen hastalıklarının analizi daha doğru ve daha ayrıntılı yapılır. 
 Tüp bebek tedavisi sonucu elde edilen embriyoların, anne adayının rahmine daha sağlıklı transfer edilmesi sağlanır. Günümüzde tüp bebek tedavi başarısızlıklarının en büyük sebebi; embriyodaki kromozomal ve yapısal sorunlar kaynaklıdır. Tüp bebek tedavileri; embriyolarda mevcut olan yapısal ve kromozomal sorunları engelleyememekte. Ancak NGS yöntemi sayesinde sağlıklı ve kromozomal açıdan problemsiz embriyolar tespit edilebilmekte ve anne adayının rahmine bu sağlıklı embriyolar transfer edilebilmektedir. NGS yönteminin en büyük avantajı, en sağlıklı embriyonun tespit edilmesidir. Alternatif yöntemlerine göre daha başarılı olan NGS Ankara merkezimizde başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. NGS yöntemi sayesinde gebelik oranları artmakta. NGS yönteminin bir diğer avantajı ise özellikle ileri yaş sebebiyle gebelik şansı azalan çiftler için de gebelik oranlarını arttırabilmesidir. İleri yaş sebebiyle anomali riski arttığı için embriyoların tutunma şansının azalması, NGS yöntemi ile ekarte ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Katarakttan Kurtulmak Artık Çok Kolay
Katarakttan Kurtulmak Artık Çok Kolay
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!