Deplasman yasağı kalktı

Spor Toto Süper Lig'de 4 büyük takımın taraftarları arasında uygulanan deplasman yasağı kalktı. Beşiktaş-Galatasaray derbisine sarı kırmızılı taraftar girebilecek.

Deplasman yasağı kalktı

Futbol severlerin uzun bir süredir beklediği karar açıklandı. Futboldaki deplasman yasağı kalktı.

İstanbul Valiliği'nde yapılan İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısı sonrasında yapılan açıklamada, deplasman yasağının artık kalktığı bildirildi.

Kulüpler Birliği geçtiğimiz haftalarda, İstanbul kulüpleri arasında oynanacak derbi maçlarda deplasman yasağının kaldırılmasını talep etmişti.Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Fenerbahçe Asbaşkanı Mahmut Uslu, salı günü İstanbul Valisi Vasip Şahin ile bir araya gelerek bu talebi bir kez daha kendisine iletmişti

Alınan bu kararın ardından Beşiktaş-Galatasaray derbisine sarı kırmızılı taraftar girecek. Derbiyi 2 bin 110 sarı kırmızılı taraftar izleyebilecek.

Derbileri kapsayan deplasman yasağı 5 yıldır uygulanıyordu. 

BEŞİKTAŞ GALATASARAY MAÇI NE ZAMAN OYNANACAK?

Ligin ilk derbisi olan Beşiktaş-Galatasaray müsabakası 24 Eylül Cumartesi günü saat 20.00'da oynanacak. Yasak, 17 Kasım 2011'den beri uygulanıyordu. Bu maç ile birlikte üç büyük takımın taraftarı 5 yıl aradan sonra deplasmanda takımını destekleyebilecek.

Kaynak:NTV

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Efsane Nokia 3310 Geri Dönüyor
Efsane Nokia 3310 Geri Dönüyor
PYD 1 yıldır ABD’nin O Füzelerini Kullanıyor
PYD 1 yıldır ABD’nin O Füzelerini Kullanıyor