VERİTABANI YÖNETİMİ NEDİR?

İletişim teknolojisinin hızla gelişmesinin sonucu olarak tüm bilgiler bilgisayarlara aktarılmaya başlamıştır.

VERİTABANI YÖNETİMİ NEDİR?

İletişim teknolojisinin hızla gelişmesinin sonucu olarak tüm bilgiler bilgisayarlara aktarılmaya başlamıştır. Bu bilgilerin çoğu hatalı, eksik ya da günlük iş hayatında gereksinim duyulmayan bilgilerden oluşmaktadır. Bununla birlikte tüm bilgilerin depolanması oldukça fazla yer kapladığından kapasite sorunlarını da beraberinde getirmiştir. Tüm bu gelişmeler yeni bir bilgi depolama ve kullanımı yaklaşımı olan veritabanı yönetimini ortaya çıkarmıştır.

Veritabanı Yönetimi, veritabanının oluşturulması ile başlar, güncellenmesi, kullanılması ve korunması ile devam eder. Türkiye’nin en geniş hacimli ve güncel satış noktası veri tabanına sahip olan Geovision Group, kullanıcılara her an erişebilecekleri tutarlı ve güncel bilgileri sağlamaktadır. Örneğin, bir ürün ile ilgili fiyat, stok seviyesi gibi bilgiler sipariş, stok, satış ve dağıtım sistemleri için oldukça önemlidir. Müşteri veritabanı ise segmentasyon ve satış noktası denetimi açısından önem taşımaktadır.

Veritabanlarının güncel olmaması, yanlış, mükerrer ya da eksik bilgiler içermesi durumunda firmalar büyük kayıplara uğrayabilmektedir. Geovision Group veritabanı yönetimi sayesinde, daha hızlı satış dağıtım süreçleri, daha geniş araştırma kapasiteleri ve daha doğru nokta verileri sağlanmaktadır. Ayrıca veritabanındaki gerekli bilgilerin diğer sistemlere aktarılmasını, diğer sistemlerden de bilgi alınmasını sağlayan entegre bir yapı oluşturulmuştur.

Yılda 1.000.000’dan fazla satış noktasından topladığımız anlamlı bilgileri veritabanımızda işleyerek kullanılabilir iş modellerine dönüştürüyor, böylece global markaları efektif bir şekilde ölçümleyebiliyor ve değerlendirebiliyoruz. Efektif ve sürekli veritabanı güncellemesi ve ölçümlemesi sonucunda, satış noktalarındaki marka bulunurluğu ve raf payı iyileştirmeleri ile birlikte %20 satış artışı sağlıyoruz.

Ayrıca rut optimizasyonu konusunda bilgi almak için aşağıdaki adrese tıklayabilirsiniz.

http://geovisiongroup.com/tr/category/rut-planlama-ve-optimizasyonu/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Efsane Nokia 3310 Geri Dönüyor
Efsane Nokia 3310 Geri Dönüyor
PYD 1 yıldır ABD’nin O Füzelerini Kullanıyor
PYD 1 yıldır ABD’nin O Füzelerini Kullanıyor