Avea Fatura Ödeme

Avea fatura ödeme konusunda müşterilerine birkaç seçenek sunmaktadır. Teknolojik alt yapısını tamamlamış ve bankacılık sektörü başta olmak üzere bilişim teknolojileri ile entegrasyonunu gerçekleştirmiş olan operatör firması Türkiye'de kullanılabilen tüm ödeme araçları ile fatura ödeme işlemini gerçekleştirmeye imkân vermektedir.

Avea Fatura Ödeme

Avea fatura ödeme konusunda müşterilerine birkaç seçenek sunmaktadır. Teknolojik alt yapısını tamamlamış ve bankacılık sektörü başta olmak üzere bilişim teknolojileri ile entegrasyonunu gerçekleştirmiş olan operatör firması Türkiye'de kullanılabilen tüm ödeme araçları ile fatura ödeme işlemini gerçekleştirmeye imkân vermektedir. Avea fatura ödeme işlemi nakit para ile ödeme merkezlerine yapılabilmektedir.

 

            Ödeme merkezleri Avea'nın kendi bayileridir. Ancak her Avea bayisinden fatura ödemesi yapmanız mümkün değildir. Fatura ödemesi yapabilmeniz için tıpkı diğer öperatörlerde olduğu gibi bir ana Avea bayisi bulmanız gerekmektedir. Her ilçede, ilde büyüklüğüne göre kurulan veya açılan ana bayiler fatura ödeme konusunda yetersiz kaldıklarından Avea farklı birçok kuruluşla anlaşma yaparak Avea fatura ödeme işlemlerini gerçekleştirmek isteyen insanların seçeneklerini arttırmıştır.

 

 Bu seçenekler nedir?

 

            Bu seçenekleri sırasıyla anlatacak olursak bunlardan birincisinin PTT'dir. PTT gişelerinden Avea fatura ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Her ne kadar PTT gişeleri son derece yoğun çalışan gişeler olsa da diğer ödeme seçeneklerini kullanarak fatura ödemek istemeyen veya diğer ödeme seçeneklerini kullanamayan insanlar özellikle PTT gişelerini tercih etmektedirler. PTT gişelerinden yapılacak ödemeler fatura eşliğinde yapılmaktadır. Faturası olmayan veya faturasını kaybeden insanlar kimlik veya telefon numaraları ile PTT gişelerinden Avea fatura ödeme işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. PTT gişelerinden yapılan ödemeler iki türlü olabilmektedir.

 

            Birinci ödeme türü klasik yani nakit para ile yapılan ödeme türüdür. İkinci ödeme türü ise kredi kartı ile yapılan ödeme türüdür. PTT'ler kredi kartı ile ödeme kabul edebilmek için gişelerine pos cihazını koymuşlar ve bankalarla bu konuda gerekli sözleşmeleri imzalamışlardır. Avea fatura ödeme seçeneklerinden bir diğeri ise banka şubeleri aracılığı ile yapılabilen fatura ödeme seçenekleridir.

 

            Banka gişelerinden yapılacak olan ödemelerde bankanın Avea fatura ödeme işlemlerini kabul ediyor etmesi gerekmektedir. Birçok banka tüm cep telefonlarının fatura ödemelerini otomatik ödeme talimatı yoluyla ödese de gişelerden cep telefonu faturası ödemelerini kabul etmeyebilmektedirler. Bu nedenle gişelerden ödeme yapmadan önce bankanın Avea fatura ödemelerini kabul edip etmediğini sorduktan sonra numara alarak sıra beklememizde fayda var. Aksi takdirde boşuna zaman harcamış oluruz. Gişelerden yapacağımız ödemelerde de eğer banka Avea fatura ödeme işlemini kabul ediyorsa nakit veya kredi kartı yoluyla faturalarımızı ödeyebiliriz.

 

            Bankaların gişelerden cep telefonu faturası ödeme işlemlerini kabul etmemesinin nedenleri arasında Atm'lerden yapılabilen ödeme seçenekleri bulunmaktadır. Otomatik ödeme talimatı verilmemişse bile kişilerin Atm'lerden fatura bilgilerini girerek Avea faturasını ödeyebilecek durumda olması bu faturaların gişelerden ödenmesine engel olmuştur. Bankaların gişelerin işini hafifletmek için verdiği bu karar teknolojiyi kullanmayı bilmeyen kişiler için olumsuz olmuştur. Bu nedenle insanlar banka gişelerinden elleri boş dönmek zorunda kalsalar da Atm'leri kullanmak için yine banka görevlilerinden yardım istemektedirler.

 

            ATM'lerden yapılacak olan Avea fatura ödemelerini kredi kartı kullanarak, banka kartı kullanarak veya herhangi bir kart kullanmadan yapmak mümkündür. Giriş tuşuna basıldıktan sonra ödemeler başlığı altındaki seçeneklerden gerçekleştirebileceğimiz Avea fatura ödeme işlemini yapmak teknik bilgi ve tecrübe istediğinden çok fazla tercih edilen ve kullanılan bir uygulama değildir. Atm'leri kullanan müşteriler ile banka gişelerini kullanan müşteri profili genel olarak teknolojiyle arası olmayan ve kullanamayan profil olduğu için bu kişiler yardım alamadıkları zaman ATM'leri de kullanamayacakarından bu seçeneği kullanmaktan vazgeçeceklerdir.

 

            Atm için her fatura döneminde almaları gereken yol veya kat etmeleri gereken mesafe bu insanlara ağır gelecektir. Atm ile ve banka gişelerinden sıra bekleyerek yapılan ödeme işlemleri genellikle yaşlı ve kredi kartı kullanmayı ret eden insanlar tarafından tercih edilmektedir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Liman işçileri 250 kiloluk Alman bombası buldu
Liman işçileri 250 kiloluk Alman bombası buldu
AVM’lerde revir zorunluluğu
AVM’lerde revir zorunluluğu