Erkek ve kadınlarda kısırlık belirtileri nasıl olur

Yeni evlenen ve hamileye kalmayan hastalarda sık duyulan sorunlardır.

Erkek ve kadınlarda kısırlık belirtileri nasıl olur

Kısırlık belirtileri nelerdir ve kısırlık belirtileri nasıl anlaşılır. Yeni evlenen ve hamileye kalmayan hastalarda sık duyulan sorunlardır. Kısırlık infertilite gebelik isteyen çiftler düzenli olarak 1 sene boyunca ilişkiye girmesine rağmen hamile kalamamaktadırlar. Bundan dolayı kısırlığın nedenleri nelerdir yeni evlenen çiftler kısırlık olacağına dair bir belirti beklenmez zaten tanım geregi bu çift evliliğinin 12 ayın bitirmeden kısırlık söz edilemez. Düzenli ilişki 3 7 günde 3 defa ilişkiye girilmesidir. Kadın ve erkeğin zaman zaman uzak yerlerde olmasa dahi kısırlık durumundan söz edilemez kesintisiz şekilde ilişkiye girilmesi gerekmektedir.


Goji berry nedir ve ne işe yarar Kurt üzümü olarak bilinmektedir. Yumuşak meyveleri olan odunsu çalı formunda bitkidir. Tadı yabanmersini birazda tatlı amasya kirazını anımsatmaktadır. Türkiye'de adı kurt üzümü olarak bilinmektedir. Goji berry bitkisinin faydaları ise sapında ve yaprağından ise çayı yapılmaktadır. Antioksidan kaynağıdır. Antioksidan oranı en yüksek bitkilerden olduğunu goji berry çayı söyleyebiliriz. Goji berry içeresinde tam olarak %15 oranında protein içermektedir. Kepekli buğdaydan bile daha yüksek oranda olabilir. İçeresinde b, c ve e vitaminleri bulunmaktadır. Beta sitosterol içermektedir. Bu kolestrolü düşürür ve bir yandan vücudun ihtiyacı olan kalsiyum, çinko, selenyum, fosfor gibi eksikleride karşılar. Goji berry çileği 19 farklı amino asit içermektedir. DNA yapısını koruyucu etkisi vardır.
Goji berry ile nasıl zayıflanır Son yıllarda ülkemizde satışı oldukça fazla ve uzak doğu ülkelerinden goji berry kullanarak zayıflama imkanı mevcuttur. Sabah ve akşam goji berry tüketilmektedir. Sizde düzenli olarak kullanırsanız etkisini zaten kısa süre içeresinde göreceksiniz.
Kaynak: goji berry faydaları ve zararları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Katarakttan Kurtulmak Artık Çok Kolay
Katarakttan Kurtulmak Artık Çok Kolay
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!