Suriye'de 3 asker şehit, 4 asker yaralı

Fırat Kalkanı Harekatı'nın 14'üncü gününde bir saldırı haberi geldi. IŞİD, güdümlü tanksavar roketleriyle 2 Türk tankını hedef aldı. Saldırıda 3 asker şehit oldu, 4 asker de yaralandı. Türk zırhlı birliklerinin desteğiyle ÖSO'nun IŞİD'e karşı ilerleyişi ise sürüyor. Cerablus'un IŞİD'den temizlenmesi üzerine Azez'e kaçan Suriyeli siviller, konvoylarla kente dönmeye başladı.

Suriye'de 3 asker şehit, 4 asker yaralı

Fırat Kalkanı operasyonu kapsamında Suriye'de görev icra eden TSK'ya bağlı iki tanka saldırı düzenlendi. Saldırıda 3 asker şehit oldu, 4 asker de yaralandı.


Konuya ilişkin Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan açıklamada,

“Harekâtın 14’üncü gününde operasyon bölgesinde teröristlere ait olduğu belirlenen ve yerleri tespit edilen 50 hedefe fırtına obüsleriyle 225 atım yapılarak tam isabetle vurulmuştur. 24 Ağustos 2016 Fırat Kalkanı Harekâtının başladığı günden bugüne kadar toplam 443 hedefe 1924 atım yapılmıştır. Vukuf bölgesinde meydana gelen çatışmalar esnasında DEAŞ unsurlarınca güdümlü tanksavar roketleriyle iki tankımıza yönelik yapılan saldırıda maalesef yaralanan ve durumu ağır olan iki kahraman silah arkadaşımızdan biri daha yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit (3 şehit, 4 yaralı) olmuştur. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin mensuplarına ve Yüce Türk Milletine baş sağlığı, yaralı kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar diliyoruz" ifadeleri yer aldı.

Kaynak:NTV

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!
Mehmet Müezzinoğlu'dan önemli açıklamalar
Mehmet Müezzinoğlu'dan önemli açıklamalar