Farklı Malzemelerle İşlenen Tesbih Tasları

Tespihler, aslında çoğu kimse bilmese de tarih boyunca kullanılmış, fiziksel ve psikolojik etkileri olan taşların bir bütün haline getirilerek çekme eylemi gerçekleştiği zaman bası etkisiyle fayda sağladığına inanılmıştır.

Farklı Malzemelerle İşlenen Tesbih Tasları

Tespihler, aslında çoğu kimse bilmese de tarih boyunca kullanılmış, fiziksel ve psikolojik etkileri olan taşların bir bütün haline getirilerek çekme eylemi gerçekleştiği zaman bası etkisiyle fayda sağladığına inanılmıştır. Bu genel kanı, günümüzde de bilimsel çevrelerde onay almış bir durum ve bugün aksesuar olarak, dini amaçlarla veya koleksiyon için kullanılan tespihlerin kullanım tarihi bundan 4000 sene öncesine kadar uzanmaktadır. Bu tür etkileri sağlayan faktör, daha çok yapımında kullanılan tesbih tasları olmaktadır. Kehribardan oltu taşına, ağaç malzemelerden değerli taşlara kadar birçok orijinal işlemeli malzemelerle üretime tabi tutulup hazır hale gelen tespihleri Dergah Tesbih´te bulabilirsiniz.

Doğaltaş Tesbih İle Gelen Estetik Değer

Ametist, mercan, akik, sedef, melalit, inci gibi doğada rastlanan taş grubunu oluşturan işlemelerden elde edilen doğaltaş tesbih çeşitleri, daha çok görsel güzelliği bakımından kullanılsa da tarih boyunca birçok medeniyetlerde tedavi aracı olarak kullanılmıştır ve günümüzde vücuda faydaları bulunmaktadır. 

Oltu Taşı

Çekildikçe renk değiştiren ve parlayan bir doğal taş olan Erzurum menşeili oltu taşı tespihler www.dergahtesbih.com adresinde çeşitleriyle müşterilerin beğenisine sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Katarakttan Kurtulmak Artık Çok Kolay
Katarakttan Kurtulmak Artık Çok Kolay
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!