Facebook Lite indir

Bu haberimizde Facebook Lite nedir, hakkındaki teknik bilgiler ve uygulama hakkındaki genel kullanıcı deneyimleri bu kez gümdür gümdür geliyor!

Facebook Lite indir

Uzun zamandan beri sosyal medya kullanımı toplumsal olarak giderek artmış durumdadır. Teknolojinin gelişimi ile birlikte de bu kullanım milyarlarca kullanıcı kitlesine ulaşmış ve neredeyse insanların tüm hayatına siyaret etmiş durumdadır. 

Teknolojinin gelişimi ile sosyal medyanın kullanımı doğru orantılı şekilde de artmaktadır. Bu doğrultuda teknolojinin gelişmesi ile birlikte artan imkanlar sosyal medyayı cep telefonlarımıza kadar sürüklemiş durumdadır. Artık hemen her yerde yer bildirimi, durum güncellemesi, fotoğraf paylaşımı, video paylaşımı yahut kısa videolar şeklinde paylaşımlar görmekteyiz. Üstelik bu imkanların gelişmesi ile birlikte internet ortamlarında sık sık yeni fenomenler de artmakta ve hatta bu konu ile birlikte yeni yeni web, mobil girişimler de görülmektedir.

İnternetin Kullanımı Hakkındaki Yaşanan Sorunlar

Gelişen teknoloji ile birlikte bazı parazit sorunlar da olmuyor değil. Bu doğruldu da en çok yaşanan sıkıntı ise artan bu sosyal medya ve paylaşım çılgınlığının yanında mobil veri kullanımının yetersiz kalması ve bu gibi sorunların da sosyal medya paylaşımlarını etkiliyor olmasıdır. Bu konuda en büyük atılımı ise en çok kullanılan sosyal medya unvanını yıllardır elinden bırakmayan Facebook olmaktadır. Facebook son günlerde, özellikle de 4,5G teknolojinin çıktığı süper hızlı bu günlerde, mobil veri ve hız dostu olan bir uygulama çıkardı. Bu uygulama ile birlikte hem daha hızlı sosyal medyaya bağlanabileceksiniz, hem cep telefonunuzun hafızasında daha az yer kaplayacak hem de en büyük özelliği olan telefonun çok çok az çektiği yerler de dahi sosyal medyaya bağlanıp gündemden uzak kalma endişeniz olmayacaktır.

Uygulama Hakkında Teknik Bilgiler

Facebook lite uygulaması en IOS ve Andorid marketlerde çoktan yerini almış durumda. Cep telefonunuzdan ya da tablet cihazınızdan rahatlıkla kullandığınız işletim sisteminin desteklediği marketlere girerek bu uygulamayı saniyeler içerisinde indirebilirsiniz. Facebook Lite nedir diye soracak olursanız isminde geçen Lite gelimesinden de anlaşılacağı üzere Facebook Tam sürümünün daha hafif, daha kota dostu ve daha hızlı olan versiyonudur. Doğrudan Facebook firması tarafından yazılmış ve kullanıma sunulmuştur. 

Facebook Lite Hakkında Bilgiler

Uygulama hakkında teknik bilgi verdikten sonra sıra genel kısımlara değinelim. Bu uygulamayı indirmek için indirme sitesinden Facebook Lite indir sekmesine tıklayarak saniyeler içerisinde indirebilir ve çok çok daha kısa sürede cep telefonunuza ya da tablet cihazınıza kurulumunu sağlayabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde daha düşük bellekteki cep telefon yada tablet cihazlarınızı da işlevsel olarak kullanabilirsiniz.

Kaynak: play.google.com/store/apps

facebook sosyal medya facebook güncelleme
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Katarakttan Kurtulmak Artık Çok Kolay
Katarakttan Kurtulmak Artık Çok Kolay
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!