İstanbul Altın Rafinerisi Ne Zaman Kuruldu?

İstanbul Altın Rafinerisi Ne Zaman Kuruldu?

Değerli metaller üzerinde Türkiye’de rafineri tesisleri kurarak işlemler yapan İstanbul altın rafinerisi Türkiye’de 1996 yılından bu yana faaliyet göstermektedir. Altının değerinin korunması ve daha da fazla üretilebilmesinin sağlandığı bu kuruluş farklı faaliyetler göstererek bu metallerin en iyi şekilde değerlendirilmesinin yolunu da açıyor.

Altın Bankacılığı Nedir?

İstanbul Altın Rafinerisi tarafından hayata geçirilen bir proje olan altın bankacılığı Türkiye’de hali hazırda yatırımlarda kullanılmayıp evlerde bekletilen altınların değerlendirilmesini amaçlayan bir projedir. Bu proje ile İstanbul Altın Rafinerisi daha net verilere ulaşma şansını elde ederken, kullanıcıların da altınlarını en iyi şekilde korumaya bırakmaları ve garanti altına almaları mümkün olmaktadır.

Kıymetli Metal Analizleri Neden Yapılır?

Bir metale değer biçilirken onun kendi değerine en yakın rakama ulaşabilmesi adına bazı incelemeler ve analizler yapılmaktadır. Özellikle değeri yüksek olan kıymetli metaller söz konusu olduğunda bu işlem Kıymetli metal analizleri adı altında yapılıyor. iar.com.tr adresinden İstanbul Altın Rafinerisi’nin tüm faaliyetleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Mehmet Müezzinoğlu'dan önemli açıklamalar
Mehmet Müezzinoğlu'dan önemli açıklamalar
Büyükanne maaşında son durum
Büyükanne maaşında son durum