Asma Tavan İle Dekorasyonda Fark Yaratın

Asma Tavan İle Dekorasyonda Fark Yaratın

İç mekanların farklı bir havaya bürünebilmesi için bazen boya, duvar kağıdı ve aydınlatma ürünlerinden daha farklı dokunuşlar gerekir. Bu dokunuşlar arasında hem akustik düzenlemesi hem de direkt ışık istenmeyen dekorasyon çözümleri için asma tavan uygulamaları son derece başarılı sonuçlar vermektedir.  Asma tavan özellikle ses yankılanmasının istenmediği ortamlarda ve ışığı iyi yansıttığı için, toplantı salonları gibi geniş alanlarda daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Nemin fazla olduğu alanlarda ise uygulamada başarılı sonuç almak çok zor olduğu için tercih edilmemektedir.  

Aydınlatma Armatürü Kullanımında Estetik Değerler Ön Planda Olmalı

Elektrik tesisatlarında, iç ve dış mekanların aydınlatılması amacıyla kullanılan armatürler, ışığın direkt olarak gelmesine engel olurken aynı zamanda ışık dağılımının her yüne değil, sadece istenilen bölgelere yoğunlaşmasına yardımcı olur. Örneğin iç aydınlatmada kullanılan bir avizenin içinde yer alan ampul ya da led aydınlatma elemanının ışığını aşağı yönde vermek yerine, her yere dağıtsaydı, bu haliyle etkili bir aydınlatma olmayacaktı. Yine aynı şekilde, sokak aydınlatma armatürlerinin de ışığın yola doğru yönlendirilmesine yardımcı olacak şekilde tasarlanması ile ışığın etkili kullanımı da ortaya çıkar. Aydınlatma armatürü bu önemli işlevlerinin yanında, dekorasyonu tamamlayıcı unsurlar olduğu da akıldan çıkartılmadan, dekorasyona uygun armatürlerle ışığın iç mekan üzerindeki etkisi artırılabilir.  

Bina Otomasyonu Binanın Değerini Artırır

Bina otomasyonu, iç ve dış aydınlatma, asansörler, yangın alarmları ve güvenlik kameraları gibi bir bina içerisinde kullanılan elektrik ile çalışan pek çok unsurun tek bir noktadan sevk ve idare edilebilmesini sağlayan sistemler bütünüdür. Bu sistemin güvenlik unsurlarının sağlıklı çalışmasının yanında, oto kontrolün de etkili olarak uygulanabilmesi açısından son yıllarda özellikle tercih edilen sistemler haline gelmiştir. Siz de bina otomasyonu, aydınlatma armatürleri ve dekorasyon çözümlerinde en doğru çözümleri tek bir noktada görmek istiyorsanız yapikatalogu.com size yetecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!
Mehmet Müezzinoğlu'dan önemli açıklamalar
Mehmet Müezzinoğlu'dan önemli açıklamalar