Check Up Erken Tanı Yöntemidir

Check Up Erken Tanı Yöntemidir

Sağlıklı bir hayatın ana unsurlarından biri, hastalık ve sağlığı tehdit eden oluşumlar, daha ilk evrelerindeyken teşhis edilerek yok edilmeleridir. Bu şekilde kalıcı arazlar olmadan müdahalenin yanında, kronikleşme riski bulunan pek çok sorunda ortadan kaldırılmış olur. Uzmanların yaptıkları açıklamalar, check up uygulamalarının erken tanı sisteminin en önemli parçalarından biri olduğunu göstermektedir. Konuya bu açıdan bakıldığında verilen hizmetin önemi de kendiliğinden ortaya çıkmaktadır.

Check Up Fiyatları Sanıldığı Kadar Yüksek Değildir

Kamuoyunda yanlış yerleşmiş bir kanıya göre check up pahalı bir hizmettir. Bu aslında son derece yanlış ve dayanaktan yoksun bir iddiadan öteye geçmez. Çünkü günümüzde pek çok sağlık kuruluşu tarafından yapılan kampanyalar, uygulamalar ve tanıtım amaçlı hizmetlerle check up fiyatları oldukça makul seviyelere çekilmiş durumdadır. Burada hemen yeri gelmişken belirtmek gerekir ki, aslı pahalı olan, hep ileri tarihlere ertelenerek yaptırılmayan tıbbi müdahaleler ve testlerde ortaya çıkabilecek ufak sorunların vakit kaybı ile geri dönülemeyecek boyutlara ulaştığı anda yaşanılan çaresizliktir.

Check Up Testleri Hangi Testlerden Oluşur?

Normal bir check up tam tarama uygulamasında, birçok check up testleri yapılmaktadır. Bu testlerin en hafifi doktor kontrolü ile yapılan tetkikten oluşur. Bunu sırasıyla Kan ve dışkı testleri, Kalp tetkikleri, EKG, Eforlu EKG, Ekokardiyografi, Ritim holter, akciğer filmi gibi tetkikler takip eder. Belli kısımlar için ya da genel kontrol aşaması için gerekli olan check uplarda birkaç ana testin yapılması doktor tarafından yeterli görülebilir. Siz de merak ettiğiniz tüm sorulara uzmanından yanıt almak için acibadem.com.tr/checkup/  adresine giderek, konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Efsane Nokia 3310 Geri Dönüyor
Efsane Nokia 3310 Geri Dönüyor
PYD 1 yıldır ABD’nin O Füzelerini Kullanıyor
PYD 1 yıldır ABD’nin O Füzelerini Kullanıyor