Kalıcı makyaj canımı acıtır mı?

Kalıcı Makyaj kadınların hemen her gün yaşadığı, makyaj yapma sorununu ortadan kaldıran bir çözümdür. Bir kere uygulandıktan sonra etkisi geçene kadar akmaması, bozulmaması ve tazelemeye ihtiyaç duymaması nedeniyle çok kullanışlı bir yöntemdir.

Kalıcı makyaj canımı acıtır mı?

Kalıcı Makyaj kadınların hemen her gün yaşadığı, makyaj yapma sorununu ortadan kaldıran bir çözümdür. Bir kere uygulandıktan sonra etkisi geçene kadar akmaması, bozulmaması ve tazelemeye ihtiyaç duymaması nedeniyle çok kullanışlı bir yöntemdir.  Tıpkı dövme gibi; iğnelerle boyanın cildin üst tabakasına enjekte edilmesiyle yapılan bu makyaj türü, yapıldıktan sonra çok uzun bir süre dayanması nedeniyle son zamanlarda çok gözde haline gelmiş bir uygulamadır. Özellikle ünlülerin çok kullandığı bu makyaj türü, genel halk arasında da oldukça popüler hale gelmiş durumdadır.

 

Elbette iğne denince ilk akla gelen soru kalıcı makyajın ne kadar acılı bir yöntem olduğudur. Kalıcı Makyaj işinin ehli biri, bir profesyonel tarafından yapılması gereken ve doğru yapıldığında can yakmayan bir uygulamadır. Buna rağmen, istenirse uygulama sırasında anestezi veya çeşitli ağrı dindirici jeller de kullanılabilir. Cildin yüzeyine çok yakın bir yere uygulanması nedeniyle çok az ağrı yapar. Uygulama yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir.

 

Kalıcı Makyaj ülkenin dört bir yanına dağılmış pek çok güzellik merkezinde yapılan bir uygulamadır; ancak yaptıracak olanların bu yerlerde çalışanların işinde uzman estetiysen ve dermatolog olduklarından tüm temizlik kurallarına dikkat edildiğinden emin olması gerekmektedir. Bu makyajı yaptıran insanların pek çoğu tatil bölgelerinde rahatlıkla denize girebilmek, partilere katılmak ve rahat hareket edebilmek için yaptırmaktadır. Bu nedenle tatil bölgelerinde Kalıcı Makyaj yapan güzellik merkezlerinden oldukça bol miktarda bulunmaktadır. Örneğin Antalya Kalıcı Makyaj uygulayan güzellik merkezleri bakımından oldukça zengin bir ilimizdir. Antalya Güzellik Merkezleri kalıcı makyaj konusunda uzmanlaşma yoluna gitmektedir. 

 

Genel olarak Kalıcı Makyaj doğru yapıldığında pek can yakmayan; daha sonra ise zaman içerisinde hafif miktarda ağrı yapabilen bir yöntemdir. İyi yapılan bir kalıcı makyajın birkaç yıla kadar dayanabilmesi kullanışlı olmakla birlikte; yaptırılacak yerin dikkatle seçilmesi ve yerin temizlik kurallarına uygun bir şekilde işlemi uyguladığından kesinlikle emin olunması gerekmektedir. Kalıcı Makyaj yapılmadan kısa süre öncesinde alkol kullanılmamasına dikkat edilmelidir. Şeker hastalarının, hamilelerin ve Roaccutane ilacını kullanan kişilerin bunu  yaptırmaması gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Liman işçileri 250 kiloluk Alman bombası buldu
Liman işçileri 250 kiloluk Alman bombası buldu
AVM’lerde revir zorunluluğu
AVM’lerde revir zorunluluğu