Farklı Mekan ve Hayatlar, Çözümün İp Ucu Olabilir

Bir mimari projeyi hayata geçirirken, sıkıştığınız bir nokta üzerinde oluşturacağınız çözüm, belki de hayatın içinde gizlidir.

Farklı Mekan ve Hayatlar, Çözümün İp Ucu Olabilir

Yaşayan ya da yaşatılan bir mekan, aradığınız çözüm konusunda size ip ucu verirken, aynı zamanda farkınızı ortaya koyduğunuz bir projenin sihirli anahtarı bile olabilir.

Anadolu’nun Kültür Mirası Mimari Yapılar

Anadolu, yüz yıllardır konargöçer toplumlara ev sahipliği yapmış, zengin kültür mirasına sahip dünyanın sayılı coğrafyaları arasında yer almıştır. Bu açıdan incelendiğinde, kıl çadırdan çok katlı yapılara giden mimari gelişim içerisinde, projelerde yeniden yorumlanarak hayata geçirilebilecek pek çok unsur, mimari bir gözle keşfedilmeyi beklemektedir.

Ytong Mimari Fikir Yarışması

2016 yılında 18. Kez düzenlenen Ytong mimari fikir yarışması, Anadolu kültür mirasını mimariye uygulama konusunda en önemli adımlardan biri olmuştur. Bu yarışma ile, Anadolu’dan beslenen çağdaş mimari yapılarımız için, geçmişte kullanılan pek çok unsur yeniden ve farklı bir gözle yorumlanarak projelere dahil edilirken yaratılan sinerji ile Türk mimarisi geleceğe daha güvenle bakmaktadır. Yarışma hakkında detaylı bilgi ve katılım koşullarına, yarışmayı düzenleyen Ytong hakkında detaylı bilgiye mimarizm.com adresinden ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!
Mehmet Müezzinoğlu'dan önemli açıklamalar
Mehmet Müezzinoğlu'dan önemli açıklamalar