Vanlı Vatandaştan Darbeye Arabalı Tepki

Sosyal medyada ilgi odağı olan 'HÖH' yazılı araba, trafikten alıkonulmasına rağmen istek üzerine Kısıklı Meydanı'na sergilenmeye götürüldü.

Vanlı Vatandaştan Darbeye Arabalı Tepki

Darbe girişimini duyunca binlerce kişi gibi Atatürk Havalimanı'na akın edenler arasında bulunan Muhammet Enes Gülaçar'ın 40 yıllık otomobili, püskürtülen darbe girişimi sonrası sosyal medyada ilgi odağı olmuştu. O araç, Kısıklı'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın evinin yakınındaki halkın nöbet tuttuğu alana götürüldü. Bomba uzmanları otomobili özel eğitimli köpekle sıkı aramadan geçirdi.

KAPIDA OSMANLI TUĞRASI

Halkalı Mahallesi'nde modifikasyon alanında işyeri bulunan ve darbe girişimini duyunca binlerce kişi gibi sokağa çıkan Muhammet Enes Gülaçar, 1 hafta sonra, 13 yıl önce 27 bin TL ödeyerek aldığı 1976 Chevrolet Nova marka otomobili üzerinde değişiklikler yaptı. Gülaçar, Atatürk Havalimanı'na saldıran ve sivil araçları ezen tanklar, TBMM'yi bombalayan uçaklar, MİT'e saldırı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve çağrısını duyan binlerce kişinin fotoğrafları olan çalışmayı film haline getirerek yapıştırdı. Otomobilin sürücü tarafındaki kapıya Osmanlı tuğrası, çeşitli yerlerine 'Reisin hizmetine mahsustur' diye not yazan Gülaçar, otomobile de HÖH-Halk Özel Harekat' yazdı.

TRAFİKTEN ALIKONULDU

Kısa sürede sosyal medyada fenomen haline gelen otomobil trafikten alıkonuldu. Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz'in devreye girmesi ile Muhammet Enes Gülaçar, kısa süre içerisinde 'HÖH-Halk Özel Harekat' yazı ve fotoğrafları ile yeniden otomobile giydirdi. Küçükçekmece Belediyesi garajında park edilen otomobilin Halkalı Meydanı'nda sürdürülen nöbetler sırasında sergilenmesi için izin alındı.

ARAMADAN GEÇİRİLDİ

Bunun üzerine 'HÖH' yazılı otomobil bir çekiciye yükleyerek alana götürüldü. Kısıklı'da indirilen otomobil, polisler dahil çevredekilerin ilgisini toplarken Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı görevli tarafından özel eğitimli köpekle sıkı aramadan geçirildi. Gülaçar, trafiğe çıkaramadığı otomobiline gösterilen ilgiden son derece memnun olduğunu söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Katarakttan Kurtulmak Artık Çok Kolay
Katarakttan Kurtulmak Artık Çok Kolay
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!