Meme Kanseri Belirtileri

Meme Kanseri Belirtileri

Meme kanseri belirtilerinin ilk kez fark edilmesi genellikle kişinin kendisi tarafından gerçekleşmektedir. Elle kontrol yöntemi ile fark edilen kanserli kitle sert, düzensiz kenarlı ve meme dokusu içinde rahat bir şekilde oynatılamaz durumdadır. Meme kanseri kalça, omurga kemikleri, akciğer ve karaciğer bölgelerine yayılma gösteren bir rahatsızlıktır. Meme kanserinin belirtileri arasında memebaşından akıntı, memebaşında çökme ya da şekil bozukluğu, meme cildinde yara ya da kızarıklık, memede şekil bozukluğu, renk değişikliği veya asimetri bulunmaktadır.

Mastit Nedir?

Mastit süt kanalı tıkanıklığı sonucu memenin kızarması ve şişmesidir. İltihaplı olarak seyreden rahatsızlık bazı belirtiler ile fark edilir. Mastit belirtileri memede ağrılı sertlikler, kızarıklık ve ağrılar, memenin bir bölgesinde aşırı sıcaklık hissi, emzirmeden sonra sertlik hissi ve halsizlik olarak sıralanabilir.

Mastektomi Uygulaması Neden Yapılmaktadır?

Meme kanseri durumunda meme dokusunun ameliyatla alınması işlemine mastektomi denir. Meme kanserinin lokal olarak kontrol edilmesi amacı ile yapılan uygulama belirli kriterlere uygun olan hastalarda yapılmaktadır. Öz muayene ile meme kanserini erken fark etmek ve koruyucu önlemler hakkında bilgi almak için memesagligi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Dolarda Son Durum
Dolarda Son Durum
Rusya: Cenevre'deki görüşmelere Kürtler de katılmalı
Rusya: Cenevre'deki görüşmelere Kürtler de katılmalı