Eski İstanbul Valisi Adliyeye Sevk Edildi

Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun da aralarında olduğu gözaltındaki 11 kişi, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Eski İstanbul Valisi Adliyeye Sevk Edildi

15 Temmuz FETÖ darbe girişimisoruşturmasında eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun da aralarında olduğu 11 kişi adliyeye sevk edildi.

Mutlu, 26 Temmuz'da Üsküdar Salacak'taki evinde yapılan arama sonrasında gözaltına alınmıştı.

Aralarında Mutlu'nun da olduğu 6 vali, 1 vali yardımcısı ve 3 kaymakamın İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlandı.

Emniyet sorgularının ardından adliyeye sevk edilen zanlılar, Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nde savcıya ifade verecek.

 

OTOBÜSÜ YUMRUKLADILAR

Savcılığa sevkleri öncesinde sağlık kontrolü için Bayrampaşa Devlet Hastanesi'ne götürülen Hüseyin Avni Mutlu ve diğer şüpheliler, çevredeki vatandaşların tepkileriyle karşılaştı.

Bazı vatandaşlar Çevik Kuvvet otobüsünü yumruklarken, bazıları "Vatan hainleri, bunları asacaksınız" diye bağırdı. Şüpheliler daha sonra adliyeye götürüldü. 

 

31 Mayıs 2010'da İstanbul Valiliği'ne atanan Mutlu, 15 Eylül 2014 Valiler Kararnamesi ile merkez valiliğine atanmıştı. Mutlu, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan 246 mülki amir arasında yer alıyordu.

Kaynak:NTV

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Efsane Nokia 3310 Geri Dönüyor
Efsane Nokia 3310 Geri Dönüyor
PYD 1 yıldır ABD’nin O Füzelerini Kullanıyor
PYD 1 yıldır ABD’nin O Füzelerini Kullanıyor