Emniyet'ten 15 Temmuz sonrası 3 uyarı

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün darbe girişiminin yapıldığı 15 Temmuz'dan sonra ilgili birimlere; suikast girişimi, bombalı saldırı ya da rehin alma eylemlerine ilişkin 3 uyarı yazısı gönderdiği ortaya çıktı.

Emniyet'ten 15 Temmuz sonrası 3 uyarı

Emniyet Genel Müdürlüğü 15 Temmuz'dan bu yana darbe girişimi sonrası oluşabilecek tehditlere yönelik 3 ayrı uyarı yaptı.

Darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı, Başbakan ve bakanlardan gelen "tehdit henüz geçmedi" açıklamaları dikkat çekmişti.

Milliyet gazetesinden Tolga Şardan'ın köşesine taşıdığı bilgilere göre ilk uyarı, darbe girişiminden 2 gün sonra 17 Temmuz'da geldi.

Yazıda başarısız olan FETÖ terör örgütü mensuplarının çatışma ortamı oluşturmak için Suriyelilere saldırı düzenleyebileceği, mezhepsel gerilim için alevi ve sunnileri karşı karşıya getirecek eylemler yapabilecekleri belirtildi.

18 Temmuz tarihli yazıda ise teslim olmak bahanesiyle gelenler adliye, emniyet veya askeri tesislerde silahlı ve bombalı eylem düzenleyebilir uyarısı yapıldı.

Bundan sonraki uyarı 21 Temmuz'da geldi ve Cumhurbaşkanı ve siyasilerle suikast düzenlenebileceği söylendi. Yazıda hala deşifre olmamış unsurların yeniden kalkışmaya geçebileceği de belirtildi.

Darbe karşıtı asker ve polis ailelerinin "eşiniz rahatsızlandı hastaneye gidelim" bahanesiyle alıkonabileceği uyarısı da yapıldı.

Kaynak:NTV

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Efsane Nokia 3310 Geri Dönüyor
Efsane Nokia 3310 Geri Dönüyor
PYD 1 yıldır ABD’nin O Füzelerini Kullanıyor
PYD 1 yıldır ABD’nin O Füzelerini Kullanıyor