Okul Çantası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir eğitim yılının daha sonuna geldiğimiz ve yaz tatilini geçirdiğimiz şu günlerde bazı çocukları farklı heyecanlar sarmaya başladı. Önümüzdeki yıl ilk defa okula gidecek öğrencileri yeni bir serüven bekliyor.

Okul Çantası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 Çocukluktan öğrenciliğe geçiyorlar ve farklı bir maceranın yolunu tutacaklar. Bu noktada sizin de çocuklarınıza yardımcı olmanız gerekiyor. İlk defa okula gidecek ya da yeni bir eğitim yılına başlayacak olan küçük çocuklar için mevzu bahis okul olduğunda ilk akla gelen okul çantaları oluyor. Okul çantası alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Okul çantaları seçilirken çok dikkat edilmelidir. Dikkat edilmesi gereken faktörler göz önünde bulundurulmalı ve ona göre seçilmelidir. Aksi takdirde çocuğunuzun omuzlarına daha küçük yaştan ağır yükler yüklemeyin. Peki çanta alırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor? Uzmanlar bunları çeşitli konu başlıkları altında açıkladı. Henüz gelişme çağında olan çocukların gelişimine taş koymak ve onlara zarar vermek istemiyorsanız buna dikkat etmeniz şarttır.

Çantanın Ağırlığına Dikkat

Çanta seçiminin en önemli yanı çantanın ağırlığı olacaktır. Çanta seçiminin en önemli adımı desek yanlış olmaz herhalde. Dikkat etmeniz gereken nokta, çantanın vücut ağırlığının %10’undan fazla olmaması. Fazla olursa eğer bunu taşımak çocuğunuzda sırt, bel kas ve eklerinin çeşitli rahatsızlıklar ile karşı karşıya kalması anlamına gelecektir. Bundan dolayı çanta satın alırken dikkat etmeniz gereken ilk özellik çantanın hafif olmasıdır.

Çantanın Boyu Çocukla Orantılı Olmalı

Ağırlıktan sonra askı da önemlidir. Çantanın ağırlığını taşıyan ve çocuklarına omuzlarına geçirdiği askılarda seçim yaparken göz önüne alınmalı. Askıların geniş ve mümkün olduğunca yumuşak, destekli ve çocuğunuzun boyu ile orantılı olması gerekir. Sırt ve bel desteği de yine önemli hususlardandır. Taşıma esnasında beli ve sırtı zorlamaması adına o kısmın yumuşak olması önemlidir.

Estetik ve kullanım açısından da çantanın çok bölmeli olması çocuk açısından iyi olacaktır. Böylece düzenli bir şekilde malzemelerini yerleştirebilir. Aynı zamanda düzenli olma alışkanlığını da böylelikle kazanabilir. Çantanın tabanının sağlam olması da önemli detaylardandır. Çanta ve çocukların gelişimi denildiğinde bir numara olan Armağan Oyuncak size yardımcı olabilir. Detaylı bilgi için, http://www.armaganoyuncak.com.tr/ adresine girebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Efsane Nokia 3310 Geri Dönüyor
Efsane Nokia 3310 Geri Dönüyor
PYD 1 yıldır ABD’nin O Füzelerini Kullanıyor
PYD 1 yıldır ABD’nin O Füzelerini Kullanıyor