Kritik Yaş Öncesi 2 Orgeneral İstifa Etti

TSK'da YAŞ öncesi 2 istifa haberi geldi. EDOK Komutanı Kamil Başoğlu ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı İhsan Uyar istifa etti.

Kritik Yaş Öncesi 2 Orgeneral İstifa Etti

Bugünkü kritik Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı öncesi 2 istifa haberi geldi. Her ikisi de YAŞ üyesi olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Orgeneral İhsan Uyar ve EDOK (Eğitim ve Doktrin Komutanlığı) Komutanı Orgeneral Kamil Başoğlu'nun Türk Silahlı Kuvvetleri'nden istifa ettiği belirtildi.

NEDEN İSTİFA ETTİLER?

NTV canlı yayınında istifaları yorumlayan eski Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanı İsmail Hakkı Pekin şöyle konuştu: ''Sanırım genelkurmay başkanı ya da kuvvet komutanları bu iki arkadaşımız ile bundan sonra çalışmak istememiş olabilir ya da bunların üzerine daha kıdemsiz birini atayacaklardı 'İstifa edin sizlerin üzerinize başkalarını atayacağız onlar sizden daha kıdemsiz' denildi.

''İHRAÇLARA TEPKİ OLDUĞUNU SANMIYORUM''

Ama ihraçlara tepki olduğunu sanmıyorum. Tepki olsa şimdiye kadar çoktan istifa ederlerdi.''

ORGENERAL İHSAN UYAR KİMDİR?

İhsan Uyar, 30 Ağustos 2015 itibariyle korgeneral rütbesiyle görev yaptığı 4’üncü Kolordu Komutanlığı’ndan, orgeneral rütbesiyle Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığı’na atanmıştı.

ORGENERAL KAMİL BAŞOĞLU KİMDİR?

2014 yılında Orgeneral rütbesine terfi ettirilen Kamil Başoğlu, Karakuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanlığı’ görevine atanmıştı. Başoğlu, bu görevinden önce korgeneral rütbesiyle 9. Kolordu’nun komutanlığını yapıyor.

Kaynak:NTV

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!
Mehmet Müezzinoğlu'dan önemli açıklamalar
Mehmet Müezzinoğlu'dan önemli açıklamalar