Mekatronik İle Mekanik Sistemlerin Otomasyonu

Mekatronik İle Mekanik Sistemlerin Otomasyonu

 

Mekanik sistemlerin belirli bir çalışma prensibi ile hareket etmesi ve bunu önceden programlayabilmek için elektronik sistemlerden yardım alınmaktadır. Mekanik ve elektronik sistemlerin beraber kullanılması da Mekatronik alanına girmektedir. Özellikle otomasyon ve robotik makinelerin tasarlanması ve üretilmesi bu alana girmektedir. Günümüzde birçok çalışmalarının yapıldığı mekatronik alanında sürekli yeni gelişmeler yapılmaktadır.

Otomasyonlarda STM32F4 Kullanımı

Otomasyon ve mekanik sistemlerin elektronik parçalar ile hareketlerinin programlanması konusunda mikroişlemci ile çalışan bazı geliştirici ve kontrolörler kullanılmaktadır. Bu elektronik parçalar ile mekanik akşamların ve elektronik akşamların programlanması yapılabilmektedir.

  • Bu konuda özellikle STM32F4 kullanımı oldukça yaygındır.
  • Genel olarak işleyiş mantığı öğrenmek ve deneme çalışmaları yapmak içinde kullanılmaktadır.
  • Yapılacak programlama sayesinde oldukça işlevli şekilde kullanılabilmektedir.

Mikroişlemci Kitleri

Gelişmiş tüm elektronik sistemlerde Mikroişlemci kullanılmaktadır. Elektronik tüm yapılarda işlemciler oldukça önemli bir yere sahiptir. Küçük boyutları ile mikroişlemciler de elektronik sistemlerde çokça tercih edilmektedir. Tüm otomasyon, mekatronik ve programlama konularında detaylı bilgi ve dersler alınması için farukcoder.com adresindeki sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!
Mehmet Müezzinoğlu'dan önemli açıklamalar
Mehmet Müezzinoğlu'dan önemli açıklamalar